Piękna, rodzinna uroczystość. Długie przygotowania, pierwsza spowiedź, próby, nauka modlitw. Głębokie przeżycia i wzruszające chwile. A może po prostu długa lista prezentów, małe wesele i targowisko próżności w myśl zasady „zastaw się, a postaw się”? Dokąd zmierzają obchody Pierwszej Komunii Świętej?
4 maja przypada Międzynarodowy Dzień Strażaka. To bardzo trudny i niezwykle odpowiedzialny zawód, który cieszy się wysokim zaufaniem wśród Polaków.
Dziś obchodzimy 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Piotrków Trybunalski jako jedno z pierwszych miast Rzeczpospolitej podpisało wierność pod tekstem majowej uchwały.
Na unikatowych zdjęciach piotrkowskich pochodów 1-majowych można odnaleźć między innymi pracowników WZM-PZL, Mostostalu, nauczycieli i uczniów II LO czy lokalnych notabli partyjnych. Pochody w Piotrkowie „maszerowały” różnymi ulicami – najczęściej jednak Alejami Bieruta i ulicą Słowackiego.
W związku z obchodzonymi świętami wielkanocnymi przypomnijmy jak wyglądały one dawniej w regionie piotrkowskim.
Chociaż obecny system opieki zdrowotnej funkcjonuje od wielu lat, nadal wiele osób nie wie, kiedy dzwonić po karetkę, czym jest nocna i świąteczna opieka zdrowotna oraz do czego zostały powołane szpitalne oddziały ratunkowe.
W środę ulicami Piotrkowie wierni przejdą w drodze krzyżowej.
Wielkanocne stroiki, palny, baranki, serwety do koszyczków, jajka, miody i inne słodkości – to wszystko, i jeszcze wiele innych rzeczy, kupić można podczas Jarmarku Wielkanocnego, jaki odbywa się w sobotę i niedzielę w Rynku Trybunalskim.
Żony, ukochane, mamy, babcie, córki, szefowe, koleżanki, przyjaciółki i teściowe - w najbliższy wtorek wszystkie kobiety mają swój dzień.
Tradycyjnie 6 stycznia przez Piotrków przeszedł Orszak Trzech Króli. Już po raz drugi uczestnicy wyruszyli spod kościoła Najświętszego Serca Jezusowego.