Już w najbliższy weekend będziemy obchodzić kolejno Dzień Babci oraz Dzień Dziadka - święta, o których nie może zapomnieć żaden wnuczek i wnuczka. Zapytaliśmy małych ekspertów za co kochają swoich dziadków, jak lubią spędzać z nimi czas i czego im życzą w dniu ich święta.
Podobno, zgodnie z tradycją, najlepiej trzymać ją pięknie przystrojoną aż do 2 lutego (Matki Boskiej Gromnicznej). Zwykle jednak choinek z pokoi, gabinetów i salonów pozbywamy się po 6 stycznia, czyli po Święcie Trzech Króli. Dopiero później możemy zastanawiać się, co z nimi zrobić. No właśnie... co?
W związku z obchodami święta Objawienia Pańskiego ulicami Piotrkowa przeszedł Orszak Trzech Króli.
W Wigilię i pierwszy dzień świąt na terenie województwa łódzkiego doszło do 14 wypadków drogowych, w których rannych zostało 27 osób, nikt nie zginął. Policjanci zatrzymali 22 nietrzeźwych kierujących.
Boże Narodzenie to zdecydowanie najbardziej wyczekiwane święta w całym roku. Dlaczego tak je lubimy?
Jak co roku dwie szopki można podziwiać u ojców Bernardynów w Piotrkowie. Pierwsza - z żywymi zwierzętami - znajduje się na dziedzińcu klasztoru, natomiast drugą - ruchomą - można oglądać za głównym ołtarzem.
Ciasta od Szymańskiego i Zomera, prezenty od Krechowieckiego i Soczka, markowe wina ze składu Rogójskiego, a książki z księgarni Kolińskiego i Pacewicza. Jak do świąt przygotowywali się piotrkowianie w okresie gubernialnym? Gdzie i w co się zaopatrywali? Wreszcie, jak spędzano święta Bożego Narodzenia w stolicy Guberni Piotrkowskiej?
Urząd Miasta razem z Ośrodkiem Działań Artystycznych w Piotrkowie zapraszają mieszkańców miasta do udziału w konkursie na najładniejszą dekorację bożonarodzeniową.
7-letnia Julia Kowalska z Piotrkowa będzie reprezentantką naszego miasta na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.
Świąteczne piosenki od 6 grudnia umilają ostatnie tygodnie oczekiwania na Boże Narodzenie. Czy tylko umilają? Nie tylko. Często także denerwują.