Dwie firmy z Opoczna ukarano za zanieczyszczanie środowiska. Jak ustaliła piotrkowska delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska po skardze jednej z mieszkanek, na terenie zakładu produkującego płytki ceramiczne przekraczane są dopuszczalne normy emisji pyłu.
Najgorzej jest w Opocznie i Tomaszowie Mazowieckim. Trochę lepiej, ale też źle, w Piotrkowie Trybunalskim. Bełchatów nie jest co prawda „czerwonym punktem” na mapie najbardziej zanieczyszczonych miast, ale również tam walka trwa. Sprawdzamy, jak ze smogiem radzą sobie ościenne miasta.
W Piotrkowie trwa montaż sensorów monitorujących stan powietrza. W mieście pojawi się 20 takich czujników.
Piotrowska świetlica środowiskowa "Bartek" uruchomiła kolejny oddział. "Tęcza", bo tak się nazywa, ma służyć dzieciom z zaburzeniami zachowania lub z orzeczeniem o niepełnosprawności. Oferuje nie tylko miejsce do nauki, ale też do zabawy i integracji z rówieśnikami.
Nieprzyjemny zapach i ciężarówki wyładowane po brzegi – mieszkańcy miejscowości Podkałek (gmina Sulejów) podejrzewają, że na terenie znajdującego się tam składowiska dochodzi do nielegalnego zasypywania odpadów komunalnych. Sprawę zbadali Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i samorząd gminy.
Świadomość ekologiczna człowieka to nie tylko wiedza o środowisku i zachodzących w nim procesach, ale i gotowość do działania na rzecz jego ochrony. Zanieczyszczenia sztuczne, a więc te wywołane przez człowieka, stają się coraz poważniejszym problemem, bo wpływają nie tylko na ekosystemy i klimat, ale też na zdrowie.
Artykuł poleca Eko-Projekt - firma specjalizująca się w uzyskiwaniu pozwoleń zintegrowanych.
Piotrkowski Środowiskowy Dom Samopomocy obchodzi dwudziestolecie istnienia. To placówka oferująca pomoc dzienną dla osób przewlekle chorych psychicznie.
Rośnie liczba samobójstw w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim. W ciągu 10 miesięcy tego roku aż 75 osób targnęło się na swoje życie.
Na Zbiorniku Sulejowskim pływają już dwie "sztuczne wyspy". Dzięki nim nowe miejsca lęgowe zyskają rybitwy i mewa śmieszka, a co za tym idzie, możliwe będzie odtworzenie kolonii tych ptaków na terenie zalewu.
Urząd Miasta w Tomaszowie po raz kolejny włącza się w akcję WWF „Godzina dla Ziemi". 19 marca o 20.30 na godzinę zgasną światła podświetlające Urząd Miasta, muzeum oraz ośrodki kultury. Urzędnicy magistratu zachęcają wszystkich mieszkańców do włączenia się w akcję.