Uwaga na osoby podające się za pracowników spółdzielni i sprzedające czujniki gazu. To oszuści. O pojawieniu się naciągaczy informują lokatorzy Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
W centrum Rozprzy stanie eko-słupek. To urządzenie, które pokazuje aktualną jakość powietrza w okolicy. Kolor znajdującej się na urządzeniu lampki odpowiada aktualnemu stężeniu pyłów w powietrzu. Dane można śledzić także w specjalnej aplikacji mobilnej.
Dwadzieścia czujników tlenku węgla i dymu, ufundowanych przez Starostę Powiatu Piotrkowskiego, przekazano najbardziej potrzebującym rodzinom z terenu powiatu.
Czujnik dymu to detektor, który powinien się znaleźć w każdym miejscu. Ogień potrafi się szybko rozprzestrzeniać, więc wczesne wykrycie pożaru dzięki czujnikowi może przesądzić o tym, czy uda się zachować zdrowie oraz uratować dobytek.
W Piotrkowie trwa montaż sensorów monitorujących stan powietrza. W mieście pojawi się 20 takich czujników.
Urząd Miasta przymierza się do montażu 20 czujników sprawdzających jakość powietrza w mieście. Sprzęt ma pojawić się w lutym bądź w marcu. Szacunkowy koszt ich zakupu i montażu to ok. 30 tys. zł. Miasto ponosić będzie również miesięczny koszt ich utrzymania - abonament w wysokości ok. 1,2 tys. zł.
Czy we wszystkich mieszkaniach komunalnych i socjalnych w Radomsku zostaną
bezpłatnie zamontowane czujniki czadu? Apeluje o to jeden z miejskich
radnych. Takimi mieszkaniami w Radomsku administruje Towarzystwo
Budownictwa Społecznego.
Jest przenikliwy i niezawodny - mowa o dźwięku alarmu w urządzeniu, jakim jest detektor tlenku węgla. 20 takich czujników przekazał komendantowi PSP w Piotrkowie Włodzimierzowi Kapcowi starosta powiatu piotrkowskiego Stanisław Cubała.
Czteroosobowej rodzinie, w tym dwójce małych dzieci, udało się uratować życie, po tym jak włączył się zainstalowany w mieszkaniu czujnik tlenku węgla.