Artykuły do tagu: Pszczelarze

Dzięki piotrkowskiemu posłowi rząd wesprze pszczelarzy
Kilka dni temu, w Światowy Dzień Pszczół premier Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie wprowadzające rządowe dopłaty dla pszczelarzy.O dofinansowanie dla zapomnianej dotychczas grupy producentów spożywczych zabiegali poseł ziemi piotrkowskiej, Grzegorz Lorek oraz pochodzący z Gorzkowic, sekretarz Polskiego Związku Pszczelarskiego, Stanisław Ból. O pozytywnym finale swoich starań poinformowali oni podczas konferencji prasowej w piotrkowskim Parku im. ks. J. Poniatowskiego.
Inkubator pszczelarski w Wolborzu gotowy
Inkubator Przetwórstwa Lokalnego Miodów i Produktów Pszczelich Ziemi Piotrkowskiej w Wolborzu już gotowy. W sobotę (5 grudnia) dokonano odbioru technicznego.
Zawiązało się Wolborskie Stowarzyszenie Pszczelarzy
Wolborskie Stowarzyszenie Pszczelarzy powołano 8 lutego w Wolborzu. Jego motto to „Środowisko - Zapylanie - Jakość Miodu”.
Potrzeba nam więcej pszczół i pszczelarzy. Dziś Dzień Pszczół
Pszczelarstwo to pasja i styl życia. W Polsce działa ponad 60 tysięcy pszczelarzy. Są to osoby z wielkim doświadczeniem, ale też w większości w wieku średnim lub starsze. W naszym regionie działa Rejonowe Koło Pszczelarzy w Piotrkowie, które skupia 120 pszczelarzy i 3 tysiące pszczelich rodzin z miasta i gmin naszego powiatu.
Bóg stworzył pszczołę
Bóg stworzył pszczołę, a pieczę nad nią powierzył wybranym – takie hasło towarzyszyło tegorocznemu Święto Miodu, które w niedzielę obchodziliśmy w Piotrkowie.
W niedzielę Święto Miodu
Po raz kolejny w Piotrkowie odbędzie się Święto Miodu. Pszczelarze spotkają się w niedzielę o godz. 10:45 w Rynku Trybunalskim, by przemaszerować do kościoła Panien Dominikanek, gdzie odprawiona zostanie msza święta w ich intencji.
Niedziela w Piotrkowie należała do pszczelarzy
W niedzielę pszczelarze z naszego regionu świętowali. Przed południem zebrali się na dziedzińcu Centrum Idei Ku Demokracji, gdzie odprawiona została msza święta w ich intencji.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat