TERAZ20°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Więzienne szwalnie też szyją maseczki

A.Stańczyk
Aleksandra Stańczyk śr., 22 kwietnia 2020 10:40
Kombinezony medyczne, maseczki oraz fartuchy – więzienne szwalnie odpowiedziały na polecenie ministra sprawiedliwości prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry i przyłączyły się do akcji „Resort Sprawiedliwości Pomaga”.
Zdjęcie
Autor: fot. as

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

W 83 jednostkach penitencjarnych na terenie całej Polski rozpoczęła się masowa produkcja środków zabezpieczających przed Covid -19. Blisko tysiąc więźniów zaangażowało się w szycie materiałów niezbędnych do walki z koronawirusem. Dzięki temu resort pomaga szpitalom, hospicjom, placówkom medycznym, DPS-om, część asortymentu przekazuje na potrzeby sądów, prokuratur, kuratorów, funkcjonariuszy Służby Więziennej i innych mundurowych.

 

Produkcja rozwija się, a zaangażowanie nie maleje. - Chociaż tak możemy pomóc i się po prostu przydać – mówią osadzeni. Ich zaangażowanie przekłada się na konkretnie liczby: niemal milion maseczek, 40 tys. fartuchów i 12 tys. kombinezonów ochronnych, a także 120 tys. litrów płynów dezynfekujących.


Tymczasem o kolejne 14 dni (od 22 kwietnia 2020) przedłużono obowiązywanie zasad wynikających z zarządzenia dyrektora Aresztu Śledczego w Piotrkowie „w sprawie działań przeciwepidemicznych i zapobiegawczych w celu unieszkodliwienia źródeł zakażenia i przecięcia dróg szerzenia się wirusa (SARS-CoV-2)”. To oznacza, że na terenie Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim przedłuża się wstrzymanie: zatrudnienia osadzonych poza terenem jednostki penitencjarnej, udzielania osadzonym widzeń, odprawiania nabożeństw i udzielania posług religijnych.

reklama

Komentarze 12

~gość (gość)

24.04.2020 09:49

Idzie tam odbyć karę. Od dawna każdy bandzior powinien tam zarobić na siebie a nie leżeć. To nie sanatorium ????


~gość (gość)

22.04.2020 22:27

Myśle że nawet jestem pewien że dużo gorsi bo to nie strażnicy zabijają. gwałcą. okradają.tylko osadzeni więc ich trzeba chronić a tym bardziej ograniczac im dostęp do alkoholu bo by sie niektórzy poczuli jak w domu.


~gość (gość)

22.04.2020 11:59

Boże co za brednie.To wracaj jak tak dobrze Ci było.



~gość (gość)

22.04.2020 11:54

Siedziałem 4 lata w więzieniu i powiem wam że życie tam jest bezstresowe a teraz to trzeba zrywać się rano o 5 do pracy i jeszcze płacić czynsz



reklama

Dla Ciebie

20°C

Pogoda

Kontakt

Radio