W ciągu dwóch lat ich liczba spadła o ponad połowę. Wszystko przez zmianę prawa w 2010 roku. - Nie ma chętnych, żeby kąpieliska tworzyć. Jeżeli ktoś chce to zrobić, musi spełnić szereg wymogów określonych w przepisach. Z kolei miejsca tzw. wykorzystywane do kąpieli nie są raportowane do Komisji Europejskiej. Organizator takiego miejsca spełnić musi mniej wymogów formalnych. Co najważniejsze – nie wcześniej niż czternaście dni przed uruchomieniem miejsca, musi zbadać wodę - mówi Zofia Nolberek, kierownik sekcji higieny komunalnej w piotrkowskim sanepidzie.
A i takich chętnych jest niewielu. Na Zalewie Sulejowskim obecnie nie ma żadnego miejsca, w którym można się bezpiecznie kąpać. Woda tam nie jest w ogóle badana.
(Strefa FM)
Komentarze 5
23.07.2012 14:49
Dziwić się że Na Zalewie nie ma żadnego Kąpieliska jak woda jest nie dość że Brudna to jeszcze jest płytko
22.07.2012 22:14
22.07.2012 22:07
A w Uniejowie znakomicie sobie poradzili z tym problemem. Ludziska jadą po sto kilkadziesiąt kilometrów by zamoczyć d...ska w w termalnych basenach. Trzeba czekać ponad godzinę w kolejce by wejść na obiekt, ale naprawdę warto - jest fantastycznie! Na kompleks nowo wybudowanych obiektów może wejść ok 1200 osób. W kolejkach się stoi i czeka na zwolnienie elektronicznie sterowanych szafek. Spędzić tam czas to nie to samo jak nad Zalewem Sulejowskim gdzie "Woda tam nie jest w ogóle badana...."
A podobno leżymy w pasie wód geotermalnych, i co?
22.07.2012 17:56
Polska to kraj zakazów, podatków, akcyz, pozwoleń, koncesji oraz wielu chorych ustaw i poronionych przepisów po to tylko żeby doić społeczeństwo z kasy ile się da!
22.07.2012 11:42
Więcej przepisów, zaświadczeń, wymogów, komisji, zezwoleń, podatków, opłat miejskich i skarbowych, koncesji i na pewno będziemy się rozwijać jako Państwo i Naród . Jeśli nie ma bezpiecznych kąpielisk nad zalewem Sulejowskim to powinien być całkowity zakaz kąpieli i wchodzenia do wody , wysłać patrole policji i straży miejskiej i karać nieposłusznych mandatami a recydywistów zamykać do więzienia.