Poruszona została kwestia finansowania budowy krótkiego odcinka drogi rowerowej przy DK 12. O sprawie pisaliśmy już 20 lipca, kawałek drogi rowerowej przy ul. Kleszcz czekał na powrót radnych, bez tego fragmentu cała ścieżka rowerowa nie może zostać oddana do użytkowania. Radni wyrazili zgodę, aby GDDKiA dokończyła fragment na koszt miasta w ramach zadania "Budowa drogi dla rowerów i pieszych w pasie DK 12 na odcinku Piotrków Trybunalski – Przygłów".
Bardzo ważna uchwała, droga rowerowa do Sulejowa jest świetnym rozwiązaniem, walczyliśmy o nią. Oczywiście lepiej byłoby, gdyby wiodła poprzez lasy z dala od drogi. Jednak obecne rozwiązanie też jest wspaniałe - mówiła radna Małgorzata Pingot.
Radni podjęli decyzję o zaniechaniu realizacji inwestycji pod nazwą: „Budowa nowego boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem przy Szkole Podstawowej nr 10”, z uwagi na znaczne zwiększenie szacowanych pierwotnie kosztów realizacji, spowodowanych m.in. wymaganiami Konserwatora Zabytków. Budowa nowej hali przy Szkole Podstawowej nr 10 zapowiedziana została w maju 2023 roku. Miała to być nowe boisko wielofunkcyjne o wymiarach pola 20 m x 40 m wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji, wraz ze strzelnicą laserową na minimum 4 stanowiska strzeleckie.
Budowa tego kompleksu wiązałaby się z ogromnymi kosztami, a jeżeli mamy budować dużą halę widowiskową i jednocześnie sportową to nie ma sensu wydawać pieniędzy, które są o wiele większe, niż zakładano na początku. Poza tym mamy halę Relax, która będzie odnowiona i dostępna dla szkół - dodaje radna Małgorzata Pingot.
Radni pochylili się również nad kwestią zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic: Wojska Polskiego, 800 - lecia Miasta Piotrkowa Trybunalskiego i projektowanego odcinka Obwodnicy Miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim.
Komentarze 22
05.09.2024 21:34
Jazgot widzę się promuje
31.08.2024 06:36
Pani radna uważa, że budowa boiska przy Szkole Podstawowej nr 10 nie ma sensu? Bo będzie nowa hala, bo będzie remontowany "Relaks"? Czy ona wie jakie odległości będą musiały pokonać dzieci, żeby tam się dostać? Czy ona wie ile trwają przerwy między lekcjami? Czyli zajęcia wychowania fizycznego będą odbywać się na korytarzach szkolnych? Czyli nie warto inwestować w młodzież? W sport? Nauczyciela wychowania fizycznego są zbędni - zwolnić ich. Szkoda kasy!!! A miało być tak pięknie! Cała Polska uśmiechnięta!
30.08.2024 10:10
Jak miło widzieć K.CH. prawie na ostatniej ławce :) i jak miło widzieć Pana Prezydenta Juliusza na miejscu K.CH.:):):)
30.08.2024 08:43
Dlaczego zrezygnowano z hali przy SP10? Ile wynosi to znaczne zwiększenie kosztów? Jeśli mnie pamięć nie myli, to miasto zdobyło w 2023 roku dofinansowanie w kwocie bodaj 2,4mln złotych. Miasto zrezygnowało też z przebudowy hali Relax, może te środki można by było przeznaczyć na halę przy szkole, dla naszych dzieci?? Pan prezydent słup jest tylko od likwidowania wszystkiego? Może portal słodzący prezydentowi na siłę mógłby nieco przybliżyć te kwestie? Tylko proszę mało zdjęć, a więcej tekstu, chyba że nie ma tam nikogo potrafiącego pisać?
29.08.2024 21:46
Można prosić o więcej informacji o tym planowanym odcinku? Skąd i dokąd ma przebiegać, ile ma mieć pasów ruchu, itp?