TERAZ20°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Uczniowie "dziesiątki" solidarni z Ukrainą

Młodzi piotrkowianie oraz mieszkańcy regionu wspierają swoich rówieśników oraz ich rodziny w Ukrainie. W związku z tym w Szkole Podstawowej nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowano "Dzień Solidarności z Ukrainą".

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

Młodzież z "dziesiątki" w ramach zajęć przygotowała serca z kartonu w niebiesko-żółtych barwach. Uczniowie zaprojektowali też plakaty z wyrazami wsparcia dla Ukraińców oraz nawołujące do zaprzestania działań wojennych.

Rozumiemy, że przeżywacie trudny okres. Nie możemy pomóc w inny sposób, ale wy możecie do nas przyjeżdżać, zapraszamy - zwracają się do swoich ukraińskich kolegów podopieczni SP nr 10. - Chcemy żeby wszyscy mieszkańcy Ukrainy byli bezpieczni, na przykład w Polsce. Tutaj mogą znaleźć schronienie. My pragniemy zaprotestować przeciwko tej wojnie bo ona do niczego dobrego nie prowadzi. Zabijane są dzieci, kobiety. To jest straszne. Na świecie powinien panować pokój - dodają.

 
W Szkole Podstawowej nr 10 obecnie uczy się dziesięcioro dzieci z Ukrainy. Nauczyciele są dumni z inicjatywy swoich podopiecznych.

Tę spontaniczną akcję zorganizowali wspólnie uczniowie, nauczyciele i rodzice. Pokazujemy solidarność z Ukrainą i wyrażamy sprzeciw wobec tego co dzieje się na wschodzie. Uczniowie ubierają się w żółto-niebieskie kolory. Każdy podjął jakieś działania, by pokazać, że wspieramy naszych sąsiadów z Ukrainy. Od jakiegoś czasu zbieramy też dla nich dary - mówi dyrektor Michał Czarczyk. - Nasi uczniowie pochodzący z Ukrainy aklimatyzują się i świetnie radzą sobie z językiem polskim. Z kolei dla tych, którzy mają jeszcze jakieś problemy, organizujemy dodatkowe lekcje - zapewnia dyrektor.

 

Grono pedagogiczne szkoły przy ul. Próchnika zapewnia, że w razie potrzeby, drzwi placówki są otwarte dla przybywających do Piotrkowa młodych obywateli Ukrainy. Dyrektor dodaje, że na pewno zostaną oni objęci odpowiednią opieką.

reklama

Komentarze 4

~EP (gość)

04.03.2022 20:51

Jeszcze Nam Ukraińcy bokiem wyjdą
Ceny szaleją, a my jak zawsze humanitarni,
Może tak do DE odesłać uchodzcow


~Dr (gość)

04.03.2022 18:53

Wiele placówek oswiatowych pomaga, a może nawet wszystkie


~Zawodnik (gość)

04.03.2022 09:38

Brawo dla całej szkoły.


~goœć_maria (gość)

04.03.2022 08:40

nie tylko 10.


reklama

Dla Ciebie

20°C

Pogoda

Kontakt

Radio