Smartfony, smartwatche, kluczyki samochodowe, torebki damskie, a nawet górskie rowery – to tylko niektóre z przedmiotów, które obecnie czekają na swoich właścicieli. Biuro przyjmuje "zguby" znalezione na terenie miasta lub znalezione na terenie innej gminy przez mieszkańców Piotrkowa.
Najczęściej do Biura Rzeczy Znalezionych trafiają rowery, telefony komórkowe, kluczyki od samochodów. Zdarzają się też tablice rejestracyjne, portfele z dokumentami, a czasami nawet biżuteria i pieniądze - mówi Sławomir Sitarz, kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta.
Aby odebrać swoją zgubę, należy skontaktować się z biurem telefonicznie pod numerem 44 732 36 64. W rozmowie konieczne będzie podanie cech charakterystycznych przedmiotu, miejsca i czasu jego zagubienia, a w przypadku pieniędzy – także kwoty i nominałów banknotów. Najlepiej, jeśli będziemy mieli dokumenty lub inne dowody potwierdzające nasze prawo własności. Jeśli nasza zguba znajduje się w biurze, trzeba udać się na ul. Szkolną 28.
Nie trać nadziei – Twoja zguba może właśnie czekać w Biurze Rzeczy Znalezionych! Szczegółowy wykaz rzeczy oddanych do biura można znaleźć TUTAJ.
Komentarze 18
13.08.2024 12:31
Trochę "zgub" mamy też na wyzwolenia
13.08.2024 07:40
Jak długo rzeczy są przechowywane w tym Biurze i co się dzieje z nimi, jeśli właściciel nie zgłosi się,informacji brak.
12.08.2024 21:06
Te pieniądze to raczej moje.
12.08.2024 20:14
polecam, zgubiłam kiedyś telefon i ktoś oddał właśnie tam, także odzyskałam zgubę i mogłam podziękować temu, kto znalazł, pozdrawiam
12.08.2024 19:52
Ktoś zgubił opony? Może chciał "zgubić" i już ich nie znaleźć :)