Zakrwawiony i osłabiony bóbr został znaleziony przez strażaków ochotników z OSP w Wąwale (pow. tomaszowski). Zwierzę zostało przewiezione do Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole, gdzie otrzymało już niezbędną pomoc.
Autor: fot.: Nadleśnictwo Piotrków, Lasy Państwowe
Wykryto bloker reklam!
Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.
Druhowie zauważyli bobra na poboczu drogi. Gryzoń krwawił, był obolały, więc strażacy zabrali go w bezpieczne miejsce.
Leśny Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Nadleśnictwa Piotrków ma możliwość wykonania na miejscu niezbędnych badań. Na szczęście zwierzę ma tylko stłuczenia i rozcięty pyszczek. Rokowania są bardzo dobre. Niestety zimowa aura to trudny czas dla zwierząt. Szczególnie tych, które znajdą się na pasie drogowym - podkreślają piotrkowscy leśnicy.
Komentarze 21