TERAZ7°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Stanisław Cubała ponownie starostą piotrkowskim

JaKac1
JaKac1 śr., 1 grudnia 2010 13:41
To było do przewidzenia. Stanisław Cubała ponownie starostą piotrkowskim.
Autor: fot. MIOST

Za wyborem kandydata Polskiego Stronnictwa Ludowego głosowali radni nowej koalicji SLD-PSL-Przymierze Samorządowe i PO.


Rada Powiatu Piotrkowskiego podczas dzisiejszej sesji wybrała też wicestarostę. Po czterech latach przerwy został nim Grzegorz Adamczyk z SLD. Wcześniej radni wybrali ze swojego grona przewodniczącego. Został nim Ireneusz Czerwiński z Przymierza Samorządowego. Jego kontrkandydatem był dotychczasowy szef lokalnego parlamentu Andrzej Jaros z PiS-u.

Wiceprzewodniczącą została Paulina Dziadczyk. Czerwiński zgłosił również na ten urząd Jarosa, ale ten nie zgodził się na kandydowanie.


Sesje odbyły się także w wielu gminach naszego regionu. W Sulejowie przewodniczącym Rady Miasta został ponownie Przemysław Majchrowski, a jego zastępcami Jerzy Balcerzyk i Jacek Ciapała.

Podsumowanie

    Komentarze 32

    reklama

    Dla Ciebie

    7°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio