Okazuje się, że piotrkowianie nie czują się bezpiecznie. Na niektórych osiedlach poczucie zagrożenia jest na tyle wysokie, iż mieszkańcy danego rejonu Piotrkowa obawiają się wychodzić z domu po zmroku.
Wykryto bloker reklam!
Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.
Przeprowadzona przez nas wśród piotrkowian sonda świadczy o tym, że mieszkańcy naszego miasta odczuwają, że ich bezpieczeństwo jest zagrożone, często nie ufają nawet swoim sąsiadom. Oto jak piotrkowianie odpowiadali na pytanie: czy czują się bezpiecznie we własnym mieście?
A jak mają się do tego policyjne satystyki? Wskazują one, że w ubiegłym roku w Piotrkowie spadła liczba przestępstw w odniesieniu do 2008 roku, zmniejszyła się niestety także ich wykrywalność: z 71,5 procent spadła do 66,6.
Komentarze 8