TERAZ 4°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Piotrków: Policja rozdawała gadżety

JaKac1
JaKac1 pt., 6 listopada 2009 11:25
Odblaskowe gadżety, kamizelki fluorescencyjne a także lampki do rowerów rozdawali wczoraj niechronionym uczestnikom ruchu policjanci z piotrkowskiej drogówki.

Głównym celem akcji, w którą aktywnie włączył się także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie było zwiększenie świadomości kierowców jednośladów oraz pieszych w zakresie poprawy ich własnego bezpieczeństwa, które szczególnie o tej porze roku jest zagrożone.

 

W kamizelce odblaskowej pieszy, bądź rowerzysta może być widoczny z odległości do dwustu metrów. Z kolei bez kamizelki tylko z odległości 20 metrów - powiedział Michał Franas koordynator ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego w piotrkowskim WORD-zie.

 

Zdania na temat akcji wśród uczestników ruchu drogowego są podzielone. - Trzeba troszkę podnieść bezpieczeństwo - mówi jeden z uczestników akcji. - Bezpieczeństwo jest ważne. Ale kto teraz chodzi w odblaskach? Pięcioletnie dzieci. Ja tego nie noszę - stwierdza piotrkowianka.

 

 

 

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 0

    reklama

    Dla Ciebie

    4°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio