Najgorsza sytuacja jest w dni handlowe, gdy samochody można spotkać zaparkowane praktycznie wszędzie. Nikt na to nie reaguje - żali się słuchaczka Strefy FM.
- Dzwoniłam do Straży Miejskiej – reakcja bardzo marna. Z policja skierowała mnie właśnie do straży. Najgorzej jest pod murkiem na hali, a wokół bloku poniszczone są trawniki. Samochody parkują tam nagminnie i zamiast trawników jest klepisko – stwierdza słuchaczka. Strażnicy interweniują, a patrole często pojawiają się w tym rejonie - podkreśla Zbigniew Miskiewicz, zastępca komendanta piotrkowskiej Straży Miejskiej. - Zdarzają się takie przypadki. Strażnicy bezpośrednio karają kierowców, bądź wystawiają zawiadomienia. Gdyby administracja tego terenu postawiła przeszkody, które uniemożliwiałyby wjazd, problemu by nie było – zaznaczył zastępca komendanta.
Problem parkowania zgłaszają również użytkownicy portalu ePiotrkow.pl. - Na ulicy Poprzecznej w sobotę i niedzielê nic siê nie zmienia. Nie sposób zaparkować, bo kierowcy niewiele robią sobie z zakazu wjazdu, a dla wielu osób starszych i matek z wózkami przejście chodnikiem do sklepu okazuje się nie lada wyzwaniem. Kierowca stwierdzają często, że po prostu musieli właśnie tutaj zaparkować – pisze Internautka.
Przypominamy kierowcom, którzy nie zwracaję uwagi na znaki, że za parkowanie w miejscu niedozwolonym grozi mandat w wysokości 100 zł i 1 punkt karny, a za parkowanie na terenie zielonym mandat 100 zł.
Komentarze 29
25.01.2012 20:08
Bo to jest wynikiem głupiego przepisu z 1997 roku zezwalającego na parkowanie na chodnikach. Nikt specjalnie nie przejmuje się niuansami Art.47.1. Ustawy Prawo o ruchu drogowym drogowym, a straż miejska i policja zbyt pobłażliwie podchodzą do przypadków nagminnego łamania i tak liberalnego prawa. Wystarczy stanąć na 15 minut na ul. Leonarda gdzie na całej długości po prawej stronie obowiązuje zakaz zatrzymywania się i postoju i napewno odnotuje się kilka przypadków parkujących na chodniku pod "ekonomikiem". W USA, gdzie samochodów jest napewno więcej niż u nas parkowanie na chodnikach jest niedopuszczalne i nikt nie zamierza prowadzić dyskusji z policjantem w rodzaju "a gdzie ja mam parkować jak tu nie ma miejsca". A np: mandat za parkowanie na miejscu dla inwalidy wynosi 500-800$. I te drastyczne kary m.in. powodują, że ludzie wolą korzystać z komunikacji zbiorowej.
25.01.2012 14:14
Ciekawe, kiedy piotrkowska "strasz śmieszna" zajmie się w końcu kierowcami naruszającymi poniższy artykuł Ustawy Prawo o ruchu drogowym:
A w al. 3 Maja przy MOK-u i pizzerii Tina często nie można przejść chodnikiem, zastawionym przez samochody parkujące w 2 rzędach.20.08.2011 23:31
Jak to się robi w powiecie radomszczańskim?
A u nas co? Hulaj dusza, piekła nie ma:A tak: http://www.powiat.radomszczanski.pl/bip/druki/5/3/sp270-ogl.pdf
http://img268.imageshack.us/img268/6256/sowackiego20110812.jpg
http://img21.imageshack.us/img21/700/ep3936620110812.jpg
http://img829.imageshack.us/img829/2584/ep3314020110817.jpg
http://img109.imageshack.us/img109/1921/ep5065620110817.jpg
http://img97.imageshack.us/img97/5195/gmb43ft20110818.jpg
24.06.2011 16:14
A kto zajmie się łobuzerką uprawianą przy Hali? Kierowcy jeżdżą po chodniku, jak po normalnej drodze. Nie wiadomo, czy jest się na chodniku, na parkingu, czy już na jezdni. I to w samym centrum, pod nosem prezydenta.
24.06.2011 14:29
Panie komendancie - takie coś już przerabialiśmy - zapomniał Pan? Gdyby postawiono przeszkody powtórzyła by się sytuacja z Rynku Trybunalskiego.
Pan by zapewne narzekał, że straż miejska, policja czy pogotowie nie mogą dojechać.
Pobożne życzenie mieszkańców, a w rzeczywistości coś nie widać tych patroli - zobaczcie trawniki róg Armii Krajowej i Dmowskiego. A takich miejsc w Piotrkowie można wymieniać bez końca.
I to jest niestety polska rzeczywistość!