TERAZ 4°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Pędzili ponad 100km/h przez plac budowy

Policja KMP Piotrków
Policja KMP Piotrków śr., 27 października 2021 12:20
Krótkiego czasu potrzebowali policjanci, aby zatrzymać do kontroli 10 pojazdów, których kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość jadąc powyżej 100km/h na remontowanym odcinku autostrady A1. Stróże prawa przypominają, że ten odcinek nadal jest placem budowy, na terenie którego pracują ludzie i apelują, by przejeżdżając tamtędy zdjąć nogę z gazu.
Zdjęcie
Autor: fot.: KMP Piotrków Trybunalski

25 października w ramach codziennych działań policjanci piotrkowskiej drogówki prowadzili kontrole prędkości. W krótkim czasie na remontowanym odcinku autostrady A1 mundurowi zatrzymali 10 pojazdów, których kierowcy jechali zdecydowanie powyżej 100 km/h, choć w tym miejscu obowiązuje ograniczenie do 70 km/h.

Niechlubny rekordzista miał na liczniku ponad 133 km/h, tym samym łodzianin przekroczył prędkość o 63 km/h. Do kontroli mundurowi zatrzymali też młodego kierowcę, który prawo jazdy posiada od stycznia bieżącego roku, a na remontowanym odcinku rozpędził pojazd do 115 km/h.

- mówi st. asp. Izabela Gajewska, oficer prasowy KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Kierowcy, którzy nie dostosowali się do ograniczeń prędkości, zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 400 złotych oraz 10 punktami karnymi. 

 

Policjanci przypominają, że na remontowanym odcinku każdej drogi występują utrudnienia, a podczas wypadku nadmierna prędkość może spowodować tragiczne konsekwencje. W myśl zasady "Jedź bezpiecznie i żyj!" apelują o zachowanie ostrożności oraz dostosowanie prędkości do ograniczeń i warunków panujących na drodze.

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 31

    reklama

    Dla Ciebie

    4°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio