TERAZ23°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Kurtyny wodne pojawią się w Piotrkowie?

Do Polski zbliża się fala upałów. W okresie występowania wysokich temperatur na ulicach wielu miast pojawiają się kurtyny wodne, które dają nieco wytchnienia w upalne dni. Czy tak będzie też w Piotrkowie?
Zdjęcie
Autor: fot. archiwum ePiotrkow.pl

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

Z takim zapytaniem zwróciliśmy się do Michała Rżanka, prezesa spółki Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja. Okazuje się, że takich planów na razie nie ma. 

Jeżeli będziemy stawiać kurtyny to w przypadku jakiś zorganizowanych imprez dla dzieci. Zakładamy opcję, aby oszczędzać wodę i nie stawiać kurtyn - mówił Michał Rżanek, choć nie wyklucza, że w przypadku przyjścia ogromnych upałów instalacje na ulicach miasta jednak się pojawią.

 

Przypominamy równocześnie, aby nie kąpać się w miejskiej fontannie w parku im. św. Jana Pawła II.

Znajdująca się w niej woda nie jest badana i może ona zawierać bakterie, wirusy oraz pierwotniaki pasożytnicze. Obecność tych mikroorganizmów może powodować biegunki, problemy skórne oraz dolegliwości układu moczowego.

reklama

Komentarze 15

~Wspaniale! (gość)

20.07.2022 07:45

Sukces! Należy to opisać i pokazać w TV!


~to teraz (gość)

19.07.2022 15:13

sól na drogi sypcie


~to się samo komentuj (gość)

19.07.2022 14:25

Jakie jest zużycie wody w takich "kurtynach"? Założę się, że o wiele mniejsze niż wyciek wody z pękniętej rury jakie się zdarzają w mieście.
No to ile? 1/2/5 m3? Więcej na pewno nie.


~Francesco Camonte (gość)

19.07.2022 11:02

Psia mać! A siedzieć w chałupach, nie szwendać się po mieście i żądać od pana Rżanka jakichś tam kurtyn! Wodnych wygód się Wam zachciewa! Tyle wieków miasto istnieje i nikt takich cudynkow od wodociągów nie wymagał,a teraz cuda wianki wymyślacie.Bida w państwie jak jasna ch... i skąd gościu ma wytrząsnąć dudki na Wasze zachciewajki?


~xn. (gość)

19.07.2022 10:42

Ciekawe jak po przewidywanych podwyżkach za ciepło miejskie "skoczą" ceny za wodę i ścieki. I nie będzie tu mowy o ekologii tylko o winie jak....wiadomo czyjej.


reklama

Dla Ciebie

23°C

Pogoda

Kontakt

Radio