TERAZ0°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Kryta pływalnia: Nie ma zagrożenia katastrofą

MonPaw
MonPaw czw., 17 lipca 2008 14:39
Znane są pierwsze, nieoficjalne wnioski ekspertyzy niecki, którą na zlecenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wykonała wrocławska firma Euro Projekt.
Zdjęcie
Autor: Foto J.Krak

Jak twierdzi jej przedstawiciel - Tomasz Bartosik - obiekt jest bezpieczny dla użytkowników.

- Pierwsze wnioski są takie,że nie istnieje zagrożenie bezpieczeństwa tej konstrukcji. Istnieją natomiast strefy pęknięć, które będzie trzeba naprawić. Jesteśmy w trakcie analizy tej konstrukcji, więc w najbliższym czasie powinniśmy dojść do tego, co jest powodem tych spękań i jakie należy podjąć środki zaradcze, aby wyeliminować te uszkodzenia i te nieprawidłowości - dodaje Tomasz Bartosik.

Zdaniem pracowników firmy Euro Projekt "konstrukcji nie zagraża awaria budowlana i będzie możliwe napełnienie tego zbiornika przy wykonaniu jednocześnie pewnych prac od dołu niecki, tak aby zmniejszyć skutki ewentualnych przecieków przez tą konstrukcję".

Wstępna ekspertyza dotrze do rąk dyrektora piotrkowskiego OSiR-u jutro. Ostateczne i oficjalne wnioski z przeprowadzonej ekspertyzy będą znane dopiero w październiku.

Podsumowanie

    Komentarze 0

    reklama

    Dla Ciebie

    0°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio