TERAZ1°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Umiarkowana
reklama

Kolejny turniej motoryzacyjny gimnazjalistów

JaKac1
JaKac1 pt., 23 kwietnia 2010 15:06
Eliminacje do kolejnej już edycji ogólnopolskiego turnieju motoryzacyjnego odbyły się dzisiaj w wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego w Piotrkowie.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, do których skierowany był konkurs mają przed sobą zadania zarówno teoretyczne jak i praktyczne - podkreśla podinspektor Artur Szczegielniak, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Piotrkowie.

 

- Pierwsza część była teoretyczna. Uczniowie pisali testy. Następnie była jazda sprawnościowa motorowerem na czas - dodaje podinspektor Szczegielniak.

 

O zwycięstwo walczyli uczniowie szkół z pięciu powiatów. - W tym roku zgłosiło się czternaście drużyn z terenu byłego województwa piotrkowskiego. Chcemy poznać umiejętności i wiedzę młodzieży o ruchu drogowym - powiedział Bronisław Brylski - wicedyrektor WORD-u. - Nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Według raportów policji takie akcje przynoszą w tym obszarze efekty - dodaje Bogusław Kulawiak - dyrektor ośrodka.

 

Najlepsi uczestnicy otrzymają nagrody i przepustkę do kolejnego etapu turnieju.

 

Podsumowanie

    Komentarze 0

    reklama

    Dla Ciebie

    1°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio