TERAZ3°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach "Kolorowej lokomotywy"

MaWag
MaWag wt., 26 sierpnia 2014 14:28
W ramach kolejnej odsłony projektu „Kolorowa Lokomotywa”, w poniedziałek 25 sierpnia, mali piotrkowianie wyjechali na wycieczkę do Przedborskiego Parku Krajobrazowego.
Zdjęcie 1: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

1 z 38

Zdjęcie 2: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

2 z 38

Zdjęcie 3: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

3 z 38

Zdjęcie 4: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

4 z 38

Zdjęcie 5: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

5 z 38

Zdjęcie 6: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

6 z 38

Zdjęcie 7: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

7 z 38

Zdjęcie 8: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

8 z 38

Zdjęcie 9: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

9 z 38

Zdjęcie 10: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

10 z 38

Zdjęcie 11: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

11 z 38

Zdjęcie 12: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

12 z 38

Podpis do zdjęcia
fot. materiały ŁDK
Zdjęcie 13: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

13 z 38

Zdjęcie 14: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

14 z 38

Zdjęcie 15: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

15 z 38

Zdjęcie 16: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

16 z 38

Zdjęcie 17: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

17 z 38

Zdjęcie 18: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

18 z 38

Zdjęcie 19: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

19 z 38

Zdjęcie 20: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

20 z 38

Zdjęcie 21: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

21 z 38

Zdjęcie 22: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

22 z 38

Zdjęcie 23: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

23 z 38

Zdjęcie 24: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

24 z 38

Zdjęcie 25: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

25 z 38

Zdjęcie 26: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

26 z 38

Zdjęcie 27: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

27 z 38

Zdjęcie 28: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

28 z 38

Zdjęcie 29: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

29 z 38

Zdjęcie 30: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

30 z 38

Zdjęcie 31: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

31 z 38

Zdjęcie 32: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

32 z 38

Zdjęcie 33: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

33 z 38

Zdjęcie 34: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

34 z 38

Zdjęcie 35: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

35 z 38

Zdjęcie 36: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

36 z 38

Zdjęcie 37: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

37 z 38

Zdjęcie 38: Kolejne warsztaty artystyczno-ekologiczne w ramach

38 z 38

Młodzi turyści zwiedzali m.in. zabytki położone na terenie Bąkowej Góry, wędrowali po rezerwacie przyrody Góra Chełmo oraz wzięli udział w plenerze malarskim  w Przedborzu na zakolu Pilicy. Pomysłodawcą oraz organizatorem projektu „Kolorowa Lokomotywa” jest Łódzki Dom Kultury.

Blisko 50 dzieci, z piotrkowskiego hufca ZHP oraz z Oratorium św. Antoniego w Piotrkowie, wzięło udział, w poniedziałek, 25 sierpnia, w ramach projektu „Kolorowa Lokomotywa” w wycieczce na tereny Przedborskiego Parku Krajobrazowego. Mali piotrkowianie zwiedzili m.in. dwa wzniesienia. Pierwsze, położone na terenie otuliny Sulejowskiego Parku Krajobrazowego, drugie, radomszczańskie wzgórze, czyli Bąkową Górę oraz Górę Chełmo.

Ponadto w ramach warsztatów artystycznych, które odbyły się w Przedborzu na zakolu Pilicy, dzieci malowały obiekty, które najbardziej zapadły im w pamięć po wycieczce. W tym celu, pod okiem instruktorów z Łódzkiego Domu Kultury, uczyły się techniki kolażu. - Dzieciaki będą wykorzystywać to, co zaobserwowały na wycieczce. Może kogoś zainspirowała piękna skała, ciekawa roślina lub historyczny obiekt, który znajduje się na Bąkowej Górze - mówił Dariusz Sommerfeld, pracownik Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.

Projekt „Kolorowej Lokomotywy”, którego organizatorem jest Łódzki Dom Kultury, jest współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. - Dzisiejszy plener i wycieczka do parku krajobrazowego to znakomita inspiracja dla dzieci i młodzieży. Myślę, że przyniesie ciekawe prace. Pozwoli „wyłapać” przyszłych artystów – to jedna kwestia, a druga, to bytowanie z przyrodą, dzięki temu ci młodzi ludzie nie spędzają czasu bezczynnie siedząc przed telewizorem czy komputerem w domu tylko spędzają go aktywnie na świeżym powietrzu, zwiedzając parki i rezerwaty, poznając przyrodę swojego regionu – mówił w poniedziałek Andrzej Czapla, wiceprezes WFOŚiGW w Łodzi.  

Artystyczno-ekologiczny projekt ŁDK zmierza już ku końcowi. - Pozostały jeszcze dwa warsztaty -  w stadninie koni w Łagiewnikach oraz warsztaty rękodzieła w Piotrkowie - i powoli będziemy kończyć tegoroczną edycję „Kolorowej lokomotywy”- mówi Jacek Sokalski, dyrektor Łódzkiego Domu Kultury. W tym roku akcja organizowana jest z 55 miejscowościami. Dyrektor Sokalski ma nadzieję, że w przyszłym roku uda się objąć akcją teren całego województwa i pozyskać środki unijne na ten cel.

Paweł Kwiatkowski

Podsumowanie

    Komentarze 3

    reklama