TERAZ5°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Kobieta odpowie za znęcanie się nad psem

Policja
Policja wt., 17 października 2017 21:42
42-letnia mieszkanka gminy Kleszczów usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Kobieta podejrzana jest o pozostawienie psa w lesie przywiązanego za obrożę do drzewa.
Zdjęcie
Autor: fot. KPP Bełchatów

W ustaleniu sprawcy pomogły informacje umieszczone na jednym z portali społecznościowych. Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w sobotę, 14 października. O godz. 16.00 dyżurny bełchatowskiej komendy został poinformowany przez 39-letniego mężczyznę o odnalezieniu młodego psa w lesie w rejonie miejscowości Wolica (gmina Kleszczów). Jak ustalili na miejscu dzielnicowi, zgłaszający nie miał żadnej wiedzy na temat właściciela psa ani jak długo zwierzę mogło być w ten sposób przywiązane. Czworonoga otoczono opieką. Obecnie przebywa w schronisku dla zwierząt.

 

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutu znęcania się nad zwierzęciem 42-letniej mieszkance gminy Kleszczów, do którego się przyznała. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 2.

 

(źródło: KPP Bełchatów)

 

O sprawie informowaliśmy również TUTAJ

Podsumowanie

    Komentarze 14

    reklama

    Dla Ciebie

    5°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio