TERAZ19°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Kierowcy! Wkrótce otwarcie węzła łódzkiego

A.Stańczyk
Aleksandra Stańczyk niedz., 18 września 2011 08:34
Pierwotnie na 19 września Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi zaplanowała otwarcie wiaduktu łódzkiego. Potem robotnicy mają wkroczyć na węzeł rakowski, gdzie powstanie skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną.
Zdjęcie
Autor: węzeł rakowski

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

Wkrótce przejezdne więc będą wszystkie kierunki, które były dostępne przed przebudową - na Łódź, Warszawę i Katowice.

 

NIE ZBURZYLIŚMY WIADUKTU ŁÓDZKIEGO PRZEZ POMYŁKĘ!!!

 

Choć plotkę wielokrotnie dementowały media, jednak informacja, że wiadukt łódzki zburzono przez pomyłkę, nadal krąży po regionie. - Nie można wejść na obiekt i zburzyć go bez żadnych informacji, bez żadnych uzgodnień, bez zmiany organizacji ruchu, które przecież trwają. Dementuję raz jeszcze! Zgodnie z planem mieliśmy najpierw zamknąć węzeł łódzki, aby w tym czasie czynny mógł być rakowski. Po przebudowie węzła łódzkiego, wchodzimy na rakowski - mówi Cezary Maciąg, kierownik przebudowy drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Piotrków - Rawa Mazowiecka. - Polegać to będzie na tym, że rozbierzemy obiekt, a 100 metrów przed nim zbudujemy skrzyżowanie ze wszystkimi relacjami, działające na zasadzie sygnalizacji świetlnej. Podsumowując, będziemy przebudowywać obiekt, a skrzyżowanie drogi nr 8 z drogą wojewódzką nr 715 będzie miało sygnalizację świetlną. Nie musimy wprowadzać objazdów, poza tym uruchamiamy węzeł łódzki, demontujemy wszystkie objazdy, które były związane z realizacją tego obiektu, czyli wszystko doprowadzamy do stanu pierwotnego - puszczamy ruch na Łódź, Warszawę i Katowice.


Wśród plotek krążących po mieście (a tych związanych z przebudową węzłów jest wyjątkowo dużo) pojawiły się również te związane z zamknięciem ulicy Życzliwej. Tymczasem droga ta będzie funkcjonować nadal, ruch zostanie utrzymany. - Wyjazd z Życzliwej zawsze będzie utrzymany. Również po przebudowie ulica będzie podłączona pod węzeł rakowski - zapewnia wykonawca.

 

Przebudowę węzła łódzkiego rozpoczęto w październiku 2010 roku, czyli - licząc z okresem zimowym - remont trwał 11 miesięcy. Łatwo nie było. Pogoda pokrzyżowała trochę plany budowlańców. - Było to widać dokładnie, kiedy ktoś przejeżdżał trasą. Wszystkie nasypy, które zostały wybudowane, zostały rozmyte przez ulewy. Przecieki z jezdni spowodowały rozmycia skarp. Jako wykonawca musieliśmy to odbudować, poprawić, a to kosztuje - mówi Cezary Maciąg, kierownik budowy.

 

Inwestycja to nie tylko węzły. Na odcinku Piotrków - Rawa Mazowiecka ma znaleźć się 68 obiektów inżynieryjnych, do tego dochodzą przepusty. Na całym odcinku w sumie jest 14 węzłów, gdzie kierowcy będą mogli bezkolizyjnie połączyć się z drogą - już wtedy - S8. Pozostałe obiekty to bezkolizyjne przejazdy (górą) dla mieszkańców. Do tego 4 przejścia dla zwierząt dużych - największe obiekty na budowie.

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 13

    reklama

    Dla Ciebie

    19°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio