- Ścierały się dwie koncepcje, dwa typy ronda – turbinowe i bardziej owalne (takie, jakie jest dzisiaj). Wygrało turbinowe, które dość mocno będzie ingerować szczególnie w przebieg ulicy Kopernika. To szerokie dziś rozwidlenie będzie zawężone. Wszystkie wloty na rondo będą pod kątem prostym. Z jednej strony odzyskamy sporo terenu, a z drugiej zniszczymy teren zielony, który dziś znajduje się się przed rondem w ciągu ulicy Kopernika, ale coś za coś - mówi Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta w Piotrkowie.
W miejscu, w którym kiedyś znajdowała się stacja benzynowa, Inspekcja Transportu Drogowego ma zainstalować wagę dla TIR-ów. Część kwoty pozyskanej z mandatów nałożonych na kierowców samochodów, których tonaż przekroczy dopuszczalne normy, ma trafiać do miejskiej kasy.
Komentarze 40
17.06.2015 19:55
Proponuje postawić wage przed magistratem i ważyć te świnie co pasożytują na zdrowym organiźmie piotrkowskiego podatnika,zobaczycie jak sie tuczą.
17.06.2015 18:40
Co za idiota wymyślił z tą wagą? przecież jest zakaz wjazdu do miasta dla pojazdów pow. 3,5 T !!!
17.06.2015 17:19
"Urzędnicy czekają na odpowiedni konkurs, dzięki któremu możliwe byłoby pozyskanie zewnętrznego dofinansowania. Póki co powstał nowy projekt ronda."
To już żadnego remontu ulicy nie można zrobić bez dofinansowania? A jak remontowali w czasach, kiedy nie byliśmy w UE?
O tym remoncie pisano już prawie 4 lata temu: http://www.epiotrkow.pl/artykul/Rondo-Sulejowskie-bedzie-przebudowane,8233,0,240 i nawet mapka była: http://www.epiotrkow.pl/multimedia/foto/6ca5497a9e86b7febee867ddd9067881.jpg
Rok temu już trwały przygotowania: http://www.epiotrkow.pl/news/Trwaja-przygotowania-do-przebudowy-ronda-Sulejowskiego,18360
Z takim tempem, to może za 5 lat zaczną.
17.06.2015 13:11
Waga dla tirów w mieście? Chory pomysł - z okolicznych tras będą kierować tiry do miasta na ważenie - z cyklu jak zmarnować kasę. A rondo ... Lepiej zrobić z jednego pasa nitki Kopernika wiadukt w stronę Bawełnianej (chyba tak sie nazywa równoległa do Sulejowskiej) żeby państwo z osiedla domów jednorodzinnych nie pchali się przez rondo i Sulejowską inni też mogliby włą czać sie w trasę na Sulejów przy Bugaju - ale to trzeba myśleć na jutro a nie na wczoraj jak to zwykle u nas
17.06.2015 11:46
Kiedyś rondo Sulejowskie było niebezpieczne, zwłaszcza dla ciężarówek z naczepami, ale przecież rondo przebudowano. Tranzyt też już nie idzie przez centrum. Nie widzę potrzeby przebudowywania tego ronda. Jest wystarczająco szerokie, dobrze się po nim jeździ. To co trzeba zrobić to naprawić nawierzchnię i pomalować, by było widać gdzie trzeba się zatrzymać i kogo przepuścić.
Są ważniejsze problemy w mieście niż gruntowna przebudowa tego ronda. No, ale co ja wiem. UM i tak już zaciera ręce na kolejny przetarg.