Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od wielu lat jednoczy Polaków we wspólnym pomaganiu. W tym roku odbywa się ona pod hasłem "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych". Także w Piotrkowie mnóstwo osób będzie grać z Jurkiem Owsiakiem i jego Orkiestrą. Podobnie, jak w poprzednim roku w mieście będą dwa sztaby, a wydarzenia zaplanowano praktycznie w różnych częściach grodu trybunalskiego.
Wszystko rozpocznie się już w sobotę, kiedy to w Prywatnej Szkole Językowej im Agnieszki Holland zorganizowana zostanie "Wośpowa dyskoteka". W niedzielę od rana na ulice Piotrkowa ruszy ponad tysiąc wolontariuszy, którzy będą zbierać datki do puszek.
Już od godz. 9:00 przy ul. Słowackiego 74 rozpocznie się zbiórka krwi "Krew od WOŚP". Dwie godziny później w lesie na Wierzejach wystartuje bieg "Policz się z cukrzycą". Z kolei w hali Relax zaplanowano turniej piłkarski młodzików "Piotrcovii". Nie zabraknie także morsowania, ale tym razem przy Powiatowym Centrum Przesiadkowym.
Wiele wydarzeń zaplanowano dla dzieci, ale i starszych. Imprezować będziemy m.in. w M-Parku, gdzie od 10:00 do 17:00 zaplanowano m.in. zabawy z animatorem, pokazy artystyczne i imprezowanie z DJ-em.
Sztab 4615 będzie z kolei grał w galerii Focus Mall. Tam także pokazy artystyczne, występy dzieci z przedszkoli ora liczne licytacje. Zagrają także zespoły: Przeznaczenie oraz Zakręty.
Scena główna finału WOŚP znajdzie się na Powiatowym Centrum Przesiadkowym. Tam przede wszystkim koncerty. Będzie Jasny Plan, zespół Dreszcze czy Piotrkowianie. Zaplanowano również liczne licytacje, a o 20:00 światełko do nieba. Nie będzie fajerwerków, ale dziesięciominutowy pokaz światła. Granie zakończy występ gwiazdy wieczoru - zagra C-Bool.
Grać z WOŚPem będą także gminy powiatu piotrkowskiego. Mniejsze i większe wydarzenia zaplanowano m.in. w Moszczenicy, Woli Krzysztoporskiej oraz Wolborzu. Szczegóły wszystkich wydarzeń znajdziecie na załączonych plakatach.
Komentarze 44
29.01.2024 00:23
Wspieram i będę wspierać. Moja córka wczesniaczek korzystała ze sprzętu WOŚP i zawsze będę za to wdzięczna. Bez względu na zarobki innych w tej akcji ,opinie osób w komentarzach,mam swoje własne zdanie. Mnie kilka złotych nie zbawi a jak widać moja córka dzięki takiej akcji ,sprzętowi WOŚP i opiece w szpitalu jest ze mną.
27.01.2024 11:12
Czy światełko do nieba WOŚP jest lepsze od światełek w Sylwestra Ono nie płoszy zwierząt nie zanieczyszcza środowiska?W Sylwestra tyle o tym mowa by ludzie nie strzelali nawet chyba ustawa jest że można używać fajerwerek tylko w ten dzień ???? a przy imprezie WOŚP jest wszystko ok nawet jak organizatorzy nie zabezpieczą tej imprezy i ktoś wejdzie z nożem na scenę to wina jest PIS-iorów
27.01.2024 10:26
Też nic nie dam
27.01.2024 07:46
Poziom komentarzy jest żenujący.
27.01.2024 04:18
Jedno jest pewne - zakupiony sprzęt uratolal zdrowie i życie wielu ludzi. Teraz w Polce mamy żenująco wysoki poziom hejtu, niszczenia wszelkich więzi społecznych i podziałów, więc każda inicjatywa spotyka się z krytyką, opluwaniem i poniżaniem.
Osobiscie nie jestem fanem WOŚP ale trzeba przyznać, że wydarzenie na długie lata wpisało się w kalendarz i mimo upływu lat nadal przyciąga ludzi, tworzy małe i duże społeczności.