TERAZ18°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Jubileusz audycji "Książka na weekend"

pt., 19 sierpnia 2022 13:40
W piątek (19.08) na antenie piotrkowskiej rozgłośni Strefa FM kolejny jubileusz. Tym razem okazję do świętowania mają wszyscy miłośnicy dobrej książki. A to za sprawą 200. odcinka audycji "Książka na weekend", którą w czwartki i piątki prowadzi Krzysztof Żołądek.

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

Przyznam, że nie spodziewałem się takiej popularności wśród czytelników, ale też wśród wydawców - przyznaje autor audycji. - W zasadzie to audycja powstała dzięki jednej wiadomości mailowej od wydawcy, który zapytał czy nie zechcielibyśmy na radiowej antenie wspomnieć o jego nowości wydawniczej. Pomyślałem wtedy, że "czemu nie"? W głowie zrodził się pomysł, by przedstawić wspomnianą książkę, ale w formie miniaudycji, prezentując nie tylko zarys fabuły, autora, ale chciałem też fragment książki przeczytać. Po nagraniu przedstawiłem pomysł i wersję demonstracyjną koleżankom i kolegom z redakcji. Spodobało się zarówno w redakcji, jak i w wydawnictwie - dodaje Krzysztof.

Początkowo audycja była emitowana raz w tygodniu, jednak z każdym kolejnym odcinkiem chęć prezentowania swoich książek wyrażały kolejne wydawnictwa. By móc skupić się na wzrastającej liczbie tytułów, program "Książka na weekend" zaczął się pojawiać na antenie Strefy FM dwa razy w tygodniu - w czwartki i piątki o 13.15. I niezmiennie w takich porach można go słuchać na antenie, a od pewnego czasu - także na stronach portalu epiotrkow.pl. W soboty proponowane w radiu książki prezentujemy także w internecie, dodając jeszcze jedną propozycję do poczytania w wolnym czasie.

 

Współpracujemy już z kilkunastoma wydawnictwami. Z jednymi okazjonalnie, z kilkoma jest to stała współpraca. Dzięki temu nasi słuchacze mają możliwość nie tylko wybrać coś z naszych sugestii, ale też posłuchać wywiadów z autorami - dodaje Krzysztof Żołądek.

 

Choć jest to jedna z najmłodszych audycji w radiowym programie, to doczekała się już dwustu odcinków. Z tej okazji w redakcji pojawił się także jubileuszowy tort, a także mnóstwo książek, które jako nagrody w konkursach niebawem trafią na półki domowych biblioteczek naszych słuchaczy i czytelników portalu.

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 2

    ~Uli (gość)

    20.08.2022 07:18

    Wielkie brawa i gratulację. Ale powiem szczerze, że byłem przekonany, że te wszystkie książki wybiera sam autor i prowadzący audycję. A tu gotowiec z wydawnictwa podesłany i tylko przeczytany. Ale i tak ciekawa audycja.


    ~wiesniak (gość)

    19.08.2022 18:07

    Panie Krzysku nastepnych 200 odcinkow, a nawet 300.Ten torcik to ciekawy.


    reklama

    Dla Ciebie

    18°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio