TERAZ 18°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

IX Nocny Półmaraton Piotrkowski - noc pełna emocji

D.HejniakI.Stachaczyk
Daniel Hejniak, Iwo Stachaczyk sob., 14 czerwca 2025 13:56

W piątkowy wieczór ulice Piotrkowa Trybunalskiego ponownie ożyły za sprawą IX edycji Nocnego Półmaratonu. Tradycyjnie wydarzenie to zapoczątkowało obchody dni miasta, a zawodników wystartował sam prezydent miasta Juliusz Wiernicki.

Uczestnicy i dystanse

W tym roku na linii startu stanęło 808 zawodników (w ubiegłym roku było ich 700). Do wyboru były dwa dystanse:

  • Półmaraton - ok. 21 km (4 okrążenia)

  • Ćwierćpółmaraton - ok. 5,25 km

Trasa, którą uczestnicy pokonują nocą, prowadzi przez reprezentacyjne arterie miasta - m.in. Al. Kopernika, ul. Słowackiego czy Rynek Trybunalski - powtarzaną czterokrotnie (półmaraton) lub jednokrotnie (ćwierćdystans).

Najlepsi zawodnicy

Zwycięzcami półmaratonu są zawodnicy z Kenii, zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn.

Mężczyźni (półmaraton)

  1. TONUI ALBERT KIPKORIR z czasem 1:08:11
  2. RONO KENNEDY KIPKEMOI - 1:09:18
  3. CHEPKIYENG JOHN KIPKEMOI - 1:09:46

W 2024 roku najszybszy w wyścigu okazał się Rono Kennedy, pokonując linię mety w czasie 1:04:24.

Kobiety (półmaraton)

  1. JEBET BENEDEK VALENTINE - 1:12:57
  2. JACINTA KAVINDU PAUL - 1:17:33
  3. KAINO LINA JEPKEMOI - 1:18:04

W poprzedniej edycji najszybsza okazała się również Valentine Jebet z czasem 1:13:38.

Kategorie lokalne - Piotrkowianie

Mieszkańcami Piotrkowa z najlepszymi czasami w 2024 r. okazali się:

  • Maciej Masiarek - 1:13:48
  • Sylwia Danielik‑Słodkowska - 1:40:39

W 2025 r. wyniki prezentowały się następująco:

Atmosfera i opinie

Organizatorzy (OSiR Piotrków) chwalili rosnące zainteresowanie – w 2025 r. po raz kolejny padł rekord frekwencji, a trasa została pozytywnie oceniona za atestowany bieg i nocny klimat. Tak za to o wyścigu mówił Jan Wychowałek, jeden z weteranów piotrkowskiego półmaratonu:

Nocny półmaraton w Piotrkowie Trybunalskim po raz kolejny udowodnił, że jest wydarzeniem o rosnącej renomie – zarówno wśród lokalnych biegaczy, jak i międzynarodowych zawodników. Rekordowa frekwencja, świetna organizacja oraz wyjątkowa, nocna atmosfera sprawiają, że impreza z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę uczestników i kibiców.

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 5

    reklama

    Dla Ciebie

    18°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio