TERAZ 1°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama Agata Meble - rekrutacja 2025

Gorzkowice: TIR-y rozjeżdżają gminę

A.Wolski
Artur Wolski wt., 11 maja 2010 20:44
Nic nie robią sobie ze znaków zakazu i rozjeżdżają drogę Gorzkowice – Krosno. TIR-y, których masa całkowita jest o wiele większa niż dozwolone 15 ton to duży problem dla mieszkańców kilku miejscowości. Interwencje spowodowały, że władze gminy postanowiły działać.
Zdjęcie

- Problem stary jak świat można by powiedzieć. Dla nas o tyle istotny, że gmina Gorzkowice od 3 lat poniosła bardzo duże nakłady finansowe na drogę Gorzkowice - Krosno. Dotyczy to czterech odcinków dywaników asfaltowych, chodnika w miejscowości Plucice. Nasi mieszkańcy uskarżają się bardzo na tranzytowy ruch ciężarówek z Gorzkowic w kierunku Masłowic do drogi krajowej Radomsko - Przedbórz. Dlatego Rada Gminy podjęła decyzje o ufundowaniu patroli ponadnormatywnych. Chcemy, aby policja zajęła się właśnie drogą Gorzkowice - Krosno. Chcemy ją po prostu ratować - podkreśla wójt Alojzy Włodarczyk.

 

Za złamanie zakazu kierowcy grozi 250-ciozłotowy mandat. Policja nie będzie miała litości.

- Okazało się, że te TIR-y dowożą jakieś odpady z oczyszczalni ścieków czy coś takiego na pola. Próbujemy wyeliminować je z ruchu, ponieważ taki duży tonaż zagraża nie tylko drogom, ale i mostom i przepustom, które znajdują się na tej drodze - wyjaśnia podinsp. Krzysztof Gorzędkowski,  komendant komisariatu w Gorzkowicach.    

 

Władze Gorzkowic zapowiadają, że zwrócą się też do odpowiednich służb o sprawdzenie ładunku wyrzucanego przez ciężarówki na pola.

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 3

    reklama

    Dla Ciebie

    1°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio