TERAZ2°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Dwie ofiary wody: WOPR przypomina o rozwadze

JaKac1
JaKac1 wt., 15 czerwca 2010 15:11
Sezon jeszcze na dobre się nie rozpoczął a już musimy informować o ofiarach wypoczynku nad wodą w tym również w naszym regionie.
Zdjęcie
Autor: Fot. J. Mizera

Dużym niebezpieczeństwem dla amatorów kąpieli jest wstrząs termiczny - podkreślał w programie „O tym się mówi" prezes piotrkowskiego WOPR-u - Witold Skrodzki. - To jest bardzo przykre zjawisko. Przestrzegam przed nim zawsze wszystkich, którzy przyjeżdżają nad wodę. Niestety takich wypadków odnotowaliśmy nad samym zalewem bardzo wiele. Żeby się prze tym uchronić należy stopniowo ochładzać ciało - zaznaczał Witold Skrodzki.

 

Nad Zalewem Sulejowskim zdecydowanie zwiększyło się natężenie ruchu. Pojawiło się wielu żeglarzy, wędkarzy i amatorów sprzętu pływającego - kajaków czy rowerów wodnych.
- Wiele osób ma sprzęt, który kupiło gdzieś na bazarze, a który nie nadaje się do pływania - o czym przestrzegamy - dodaje prezes WOPR-u.

 

Mimo wszystko WOPR apeluje do wszystkich wypoczywających nad wodą o umiar i rozsądek.

 

 

Podsumowanie

    Komentarze 0

    reklama

    Dla Ciebie

    2°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio