- Azbest niebezpieczny jest w momencie jego obróbki, kiedy powstaje pylenie i pojawia się możliwość wchłaniania drogami oddechowymi. Natomiast w przypadku rur nie ma zagrożenia. Wszelkie opinie i badanie mówią, że nie ma negatywnego wpływu na zdrowie - mówi Michał Rżanek.
Najdłuższy odcinek rury azbestowo-cementowej znajduje się na ulicy Twardosławickiej. - W Piotrkowie mamy niecałe 6 kilometrów rur cementowo-azbestowych. To ulica Twardosławicka, fragmenty ulic Zalesickiej, Świerczowskiej, Włókienniczej, Wojska Polskiego - mówi Rżanek.
Rury azbestowo-cementowe powszechnie stosowano w latach 70. poprzedniego stulecia. Podobne rury, znajdziemy w wodociągach całego regionu.
(Strefa FM)
Komentarze 2
21.11.2013 12:21
Panie Prezesie rury tego typu zostały zainstalowane jak pan mówi w latach 70 też na osiedlu WIERZEJE w starej części(ul. Wierzeje,Łowiecka,Jeziorna,Krańcowa,Iglasta,Jałowcowa,Poranna,Roślinna,Poziomkowa,Żywiczna,Jaśminowa i wie innych) myślę ,że Pana szacunki są ostro zaniżone o kilka kilometrów.
20.11.2013 18:12
Skoro tak, to po co inwestować pieniądze w coś, co spełnia normy i ma się dobrze?