Uczniowie ZSP 2 na Festiwalu Filmowym w Gdyni

ePiotrkow Sobota, 07 października 20173 8493
Przedstawiciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie uczestniczyli w 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Nauczyciele i uczniowie tzw. popularnej „Piomy” na pokazach byli jedyną szkołą w kraju!

Ładuję galerię...

- Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej stanowił dla nas w tym czasie niemalże drugi dom. Każdego dnia od rana sumiennie i z pełnym zaangażowaniem uczestniczyliśmy w projekcjach najlepszych polskich produkcji ostatnich dwunastu miesięcy. Staraliśmy się nie uronić ani jednej chwili tej niezwykłej kulturalnej uczty – relacjonują uczniowie ZSP 2.

 

- Nie lada atrakcją była dla nas możliwość bezpośredniej konfrontacji z zacnym gronem twórców polskiego kina. Kolejne seanse rozpoczynały się bowiem od przedstawienia reżyserów, producentów, scenarzystów, aktorów i innych, którzy byli zaangażowani do pracy przy filmie. Mało tego, po każdej projekcji mieliśmy okazję spotkać się z twórcami w sali konferencyjnej. Ci chętnie odpowiadali na pytania widzów, omawiali kolejne etapy tworzenia dzieła filmowego, podejmowali dyskusje w związku z problemami poruszanymi w ich filmach, niekiedy przytaczali zabawne anegdoty związane z pracą na planie. Codziennie w Gdyni dostawaliśmy „Klapsa”. Tak nazywała się gazetka redagowana specjalnie na tę okoliczność. Codzienną dawkę humoru dostarczały kolejne odcinki Kroniki Festiwalowej, którą przygotowywali uczniowie tutejszej szkoły - wspominają.

 

- Nasi uczniowie od wielu lat uczestniczą w gdyńskim festiwalu. Mają kontakt z najlepszymi polskimi reżyserami, aktorami czy producentami. Być może taka przygoda spowoduje, że niektórzy z nich w przyszłości staną się częścią środowiska filmowego? – podkreśla Lidia Łopusiewicz, dyr. ZSP 2 w Piotrkowie.

 

Przypominamy, że w tym roku „Złote Lwy”, czyli główną nagrodę festiwalu otrzymał film „Cicha Noc” Piotr Domalewskiego.

 


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)07.10.2017 18:53

moja wspaniała PIOMA

30


qwertyu ~qwertyu (Gość)07.10.2017 17:15

Też tak chcę! Szkoda, że u nas w szkole nie organizują takich wyjazdów.

30


zuio ~zuio (Gość)07.10.2017 17:02

Rewelacja, zazdroszczę!

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat