TERAZ8°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

AED dla piotrkowskiego lotniska

K.Rudzki
Krzysztof Rudzki pon., 18 grudnia 2023 12:10
AED, czyli przenośny defibrylator trafił do Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. Piotrkowskie lotnisko AED otrzymało w prezencie podczas aeroklubowej wigilii.

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

Spotkanie świąteczne na lotnisku w Piotrkowie poprzedzone było lotami szybowcowymi, a po lotach tradycyjnie w klubie Odlot był świąteczny opłatek, życzenia i wspomnienia mijającego roku. W tym roku na aeroklubowej Wigilii było blisko 60 osób.

 

W trakcie spotkania dwóch członków AZP Wojtek Furman i Paweł Trzciński (właściciele nowego kompleksu hangarowego D) przekazali dla ośrodka szkolenia lotniczego automatyczny defibrylator AED do ratowania życia w sytuacji zatrzymania akcji serca.

Bardzo dziękuje wymienionym kolegom, tym bardziej że nasze lotnisko odwiedza mnóstwo ludzi, a każde lotnisko w Polsce takie urządzenia posiada, z tym że nasze aeroklubowe jest chyba pierwszym w kraju. AED wraz z instrukcją znajduje się przy głównym wejściu do Aeroklubu. Mam nadzieje, że nie będziemy musieli go używać, ale jeśli jednak, to mamy szansę uratować komuś życie - podkreślił Marcin Pampuch, dyrektor Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 1

    ~go?ć_pilot (gość)

    18.12.2023 17:14

    To znaczy że jak skoczkowi nie otworzy się spadochron to można będzie go uratować?


    reklama

    Dla Ciebie

    8°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio