Advertisement

Prowadził traktor na "podwójnym gazie"

PolicjaBełchatów Poniedziałek, 23 maja 202237026
Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 49-latkowi, który kierował ciągnikiem rolniczym, mając w organizmie 3 promile alkoholu. Nietrzeźwy mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, a jego pojazd nie miał badań technicznych. Dalszą jazdę uniemożliwili mu świadkowie.

Policjanci z bełchatowskiej drogówki zostali skierowani do miejscowości Zdzieszulice Górne w związku ze zgłoszeniem o nietrzeźwym kierowcy ciągnika rolniczego. Na miejscu mundurowi ustalili, że świadkowie zdarzenia zwrócili uwagę na traktorzystę, kiedy wyjeżdżał z terenu ogrodzonego pola na drogę publiczną.

Skręcając pługiem 49-latek zaczepił o stojącą na poboczu zagęszczarkę do ubijania ziemi. Jego sposób jazdy budził podejrzenie, że jest nietrzeźwy. Finalnie kierowca zatrzymał się przy miejscowym sklepie, przy którym zostawił traktor z włączonym silnikiem i poszedł na zakupy. Chwilę później wyszedł z butelką wódki oraz czteropakiem piwa. Idąc w kierunku swojego pojazdu stracił równowagę i przewrócił się. Świadkowie zdarzenia pomogli mu podnieść się, a kiedy wyczuli od niego zapach alkoholu, uniemożliwili nieodpowiedzialnemu kierowcy dalszą jazdę. Na miejsce wezwali patrol policji i przeparkowali pojazd w bezpieczne miejsce - mówi nadkom. Iwona Kaszewska z KPP w Bełchatowie.

 

Mężczyzna miał w organizmie 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 49-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a ciągnik nie miał aktualnych badań technicznych.  Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oprócz dotkliwych konsekwencji finansowych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Bełchatowianin odpowie też za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień oraz za brak badań technicznych pojazdu.


Zainteresował temat?

2

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wieśniak ~wieśniak (Gość)25.05.2022 07:33

zamiast wsadzić chłopa do ciągnika, włączyć bieg i puścić do domu, to zadzwonili na milicję. Coraz większe chamstwo na tych wsiach!

01


go?ć_teresa ~go?ć_teresa (Gość)24.05.2022 11:39

Przecież tam nie ma dwóch gazów.

01


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)23.05.2022 12:23

Do czego mu uprawnienia i badania techniczne to tylko maszyna rolnicza jakich wiele które bez OC się poruszają i jakoś tego nikt się nie czepia. Prosty przykład tv Fokus pokazuje rolników Podlasia Andrzej nie ma prawka a mimo to jeździ wszędzie. na wsi dzieci ciągnikami jeżdżą jak taka potrzeba jest

13


Mypolacy ~Mypolacy (Gość)23.05.2022 15:03

Hahah na podwójnym gazie ale zabawne

20


Harnaś ~Harnaś (Gość)23.05.2022 11:50

Nic nowego na wsi.

61


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat