Prowadził traktor na "podwójnym gazie"

PolicjaBełchatów Poniedziałek, 23 maja 20226
Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 49-latkowi, który kierował ciągnikiem rolniczym, mając w organizmie 3 promile alkoholu. Nietrzeźwy mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, a jego pojazd nie miał badań technicznych. Dalszą jazdę uniemożliwili mu świadkowie.

Policjanci z bełchatowskiej drogówki zostali skierowani do miejscowości Zdzieszulice Górne w związku ze zgłoszeniem o nietrzeźwym kierowcy ciągnika rolniczego. Na miejscu mundurowi ustalili, że świadkowie zdarzenia zwrócili uwagę na traktorzystę, kiedy wyjeżdżał z terenu ogrodzonego pola na drogę publiczną.

Skręcając pługiem 49-latek zaczepił o stojącą na poboczu zagęszczarkę do ubijania ziemi. Jego sposób jazdy budził podejrzenie, że jest nietrzeźwy. Finalnie kierowca zatrzymał się przy miejscowym sklepie, przy którym zostawił traktor z włączonym silnikiem i poszedł na zakupy. Chwilę później wyszedł z butelką wódki oraz czteropakiem piwa. Idąc w kierunku swojego pojazdu stracił równowagę i przewrócił się. Świadkowie zdarzenia pomogli mu podnieść się, a kiedy wyczuli od niego zapach alkoholu, uniemożliwili nieodpowiedzialnemu kierowcy dalszą jazdę. Na miejsce wezwali patrol policji i przeparkowali pojazd w bezpieczne miejsce - mówi nadkom. Iwona Kaszewska z KPP w Bełchatowie.

 

Mężczyzna miał w organizmie 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 49-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a ciągnik nie miał aktualnych badań technicznych.  Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oprócz dotkliwych konsekwencji finansowych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Bełchatowianin odpowie też za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień oraz za brak badań technicznych pojazdu.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wieśniak ~wieśniak (Gość)25.05.2022 07:33

zamiast wsadzić chłopa do ciągnika, włączyć bieg i puścić do domu, to zadzwonili na milicję. Coraz większe chamstwo na tych wsiach!

01


go?ć_teresa ~go?ć_teresa (Gość)24.05.2022 11:39

Przecież tam nie ma dwóch gazów.

01


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)23.05.2022 12:23

Do czego mu uprawnienia i badania techniczne to tylko maszyna rolnicza jakich wiele które bez OC się poruszają i jakoś tego nikt się nie czepia. Prosty przykład tv Fokus pokazuje rolników Podlasia Andrzej nie ma prawka a mimo to jeździ wszędzie. na wsi dzieci ciągnikami jeżdżą jak taka potrzeba jest

13


Mypolacy ~Mypolacy (Gość)23.05.2022 15:03

Hahah na podwójnym gazie ale zabawne

20


Harnaś ~Harnaś (Gość)23.05.2022 11:50

Nic nowego na wsi.

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat