Advertisement

Policyjne podsumowanie weekendu

Policja KMP Piotrków Poniedziałek, 27 czerwca 202239484
Upalne dni sprzyjają letniemu wypoczynkowi. W miniony weekend piotrkowscy policjanci dbali o bezpieczeństwo na drogach oraz na wodach Zalewu Sulejowskiego. Nie obyło się jednak bez mandatów oraz zatrzymań.

fot.: KMP Piotrków Trybunalski

 

Funkcjonariusze swoje działania rozpoczęli w Dorotowie w gminie Sulejów. Tam 37-letni kierowca bmw przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 60 km/h. Mieszkaniec Białej-Podlaskiej otrzymał mandat karny w wysokości 1 500 złotych i 10 punktów karnych. 

Policjanci drogówki interweniowali też w Sobakówku, w gminie Gorzkowice gdzie 42-letni piotrkowianin jechał fordem w obszarze zabudowanym z prędkością 120 km/h. Efekt - mandat w wysokości 2 000 złotych oraz 10 punktów karnych. Tak samo zakończyła się kontrola drogowa w Rękoraju, w gminie Moszczenica. Tam motocyklista, jadąc kawasaki, dozwoloną prędkość przekroczył o 53 km/h. Kierowców "ze zbyt ciężką nogą", funkcjonariusze spotkali też 25 czerwca. Tym razem w Dorotowie kierowca volkswagena jechał za szybko o 56 km/h , a bmw o 65 km/h. Ten ostatni posiadał dodatkowo czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - mówi st. asp. Izabela Gajewska, oficer prasowy KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

Pozostałym zatrzymanym kierującym, za popełnione wykroczenia, policjanci tymczasowo zatrzymali prawa jazdy.

 

 

Stróże prawa interweniowali też na wodzie. Na terenie Zalewu Sulejowskiego w rejonie Zarzęcina mieszkaniec Końskich pływał łodzią motorową w strefie zakazanej. 31-latek za popełnione wykroczenie otrzymał mandat w wysokości 50 złotych. Nieopodal 51-letnia mieszkanka Łodzi wjechała do lasu pojazdem mechanicznym. W tym przypadku jednak interwencja została zakończona pouczeniem.

Kolejny dzień, to kolejne spotkania z łamiącymi przepisy w Zarzęcinie, ale też w Barkowicach, które zakończyły się mandatami za używanie łodzi motorowej w strefie zakazanej. W tych przypadkach na 55-letniego warszawianina oraz 25-letniego mieszkańca Jeżowa nałożono mandaty po 50 złotych każdy.

 

 

Niestety nadal zmorą polskich dróg są pijani kierowcy.

26 czerwca policjanci drogówki na ulicy Piłsudskiego w Piotrkowie, zatrzymali do kontroli kierującego sharanem. Okazało się, że 32-letni mieszkaniec Przysuchy, w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu. Zresztą w ogóle nie powinien wsiadać za kółko, bo ciążył na nim zakaz prowadzenia pojazdów. Do kolejnego zdarzenia doszło na ulicy Rodziny Rajkowskich, gdzie 38-letnia kierująca mercedesem wjechała w ogrodzenie oraz przydrożną stację trafo. Miała ponad 1,5 promila. Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany na ulicy Jagiellońskiej w Piotrkowie. 60 latek w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu - dodaje Izabela Gajewska.

Nieodpowiedzialni kierowcy za swoje bezmyślne zachowanie staną teraz przed sądem.

 

 

Podczas weekendu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Piotrkowa wylegitymowali podczas kontroli 194 osoby. Nałożyli 60 mandatów karnych oraz skierowali 9 wniosków do sądu. 68 interwencji zakończyli pouczeniem. Ujawnili 112 przekroczeń prędkości, z czego aż 85 w rejonie przejść dla pieszych. Łącznie zatrzymali 6 praw jazdy oraz 8 dowodów rejestracyjnych.


Zainteresował temat?

4

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dtr ~dtr (Gość)27.06.2022 14:13

WieśVagen

31


Zgrywus ~Zgrywus (Gość)27.06.2022 13:29

Brawo Policja, szkoda że mandaty mamy tak niskie

110


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat