Advertisement

Piotrków: Uchwała o podwyżce wody odrzucona

Strefa FM Poniedziałek, 30 listopada 200911
Rada Miasta Piotrkowa nie zgodziła się na proponowane przez prezydenta wyższe stawki opłat za wodę i ścieki. Za projektem uchwały głosowali tylko radni Prawicy Razem.

Ta decyzja radnych oznacza, że od 1 stycznia piotrkowianie nic nie zapłacą za wodę, o czym wspominał na niedawnym posiedzeniu Komisji Budżetu wiceprezydent Adam Karzewnik.

 

- Gdyby stawki nie zostały na sesji przegłosowane Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja nie będą miały podstaw do naliczania opłat. Być może mieszkańcy byliby z tego zadowoleni. Ale gmina musiałaby pokrywać straty, które ponosiłaby spółka - mówił wiceprezydent.

 

Prezydent miasta już planuje złożyć wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji, na której ponownie stanie nie przyjęty dziś przez radnych projekt uchwały. - Zaproponujemy wówczas takie same stawki jak dziś. Dopłat z budżetu miasta nie będzie  - podkreśla Adam Karzewnik.

 

Projekt uchwały zakładał wzrost opłat za wodę i odprowadzanie ścieków do poziomu 7 złotych 48 groszy.  

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

zet ~zet (Gość)02.12.2009 08:37

"dociekliwy" napisał(a):
chwileczkę a czy dodatkowa sesja RM nie jest ekstra płatna?!
i znowu RiG zmieni zdanie


pewnie tak za co oczywiscie podziekujemy im na wyborach.

00


kolooo ~kolooo (Gość)01.12.2009 12:37

To jest jakiś absurd!!! Bo tak czy tak zaproponowane stawki MUSZĄ !!!! zostać zaekceptowane przez radnych, to po jaką cholerę to głosowanie! . Jak nie na tej to na następnej albo następnej nadzwyczajnej sesji.
A ja proponuję 1008 % podwyżkę na wodzie i 1013% na ściekach i jak stawki nie zostaną przyjętę to se wodę ludziska dowoźcie beczkowozem...

00


szczepan ~szczepan (Gość)01.12.2009 10:30

"lukch" napisał(a):
chwileczkę a czy dodatkowa sesja RM nie jest ekstra płatna?!
i znowu RiG zmieni zdanie?


Jeśli sytuacja powtórzyłaby się w tym przypadku to jest to czysta kpina i dojenie miejskiej kasy. Poczekamy zobaczymy... Ale jest tu jakaś pokrętna logika: wiedząc, że Prezydentowi miasta zależy na na uchwaleniu projektu własnej uchwały, po nieudanej próbie zwoła on kolejną płatną sesje rady(bo przecież czas goni, brak opłat za wodę od pierwszego itp. itp.), wówczas można zmienić zdanie uzasadniając to jakimiś frazesami, bo niewierze że w tak ważnej i starej sprawie pojawia się, w ostatniej chwili jakieś istotne argumenty, które by już nie padły lub nie były znane (oprócz ekstra diety). Mam nadzieję, że tak nie jest.

00


zdegustowany ~zdegustowany (Gość)30.11.2009 22:37

Pobożny tak natworzył,że ni jak ma się to do realiów.
Rzeczywiście nadzwyczajny jest nasz prezydent,bez zwoływania nadzwyczajnej sesji.

00


dociekliwy ~dociekliwy (Gość)30.11.2009 22:05

chwileczkę a czy dodatkowa sesja RM nie jest ekstra płatna?!
i znowu RiG zmieni zdanie? <rotfl>

00


lukch ~lukch (Gość)30.11.2009 21:47

Ta decyzja radnych oznacza, że od 1 stycznia piotrkowianie nic nie zapłacą za wodę - nie mam nic przeciwko takiemu wynikowi głosowania.

00


mieszkaniec ~mieszkaniec (Gość)30.11.2009 20:29

Spokojnie radni przegłosują. Tylko najpierw naopowiadają bzdur o wyższej konieczności i dobru mieszkańców. Celuje w tym RiG - patrz ostatnia sesja.

00


zet ~zet (Gość)30.11.2009 16:09

hahaha i bardzo dobrze :) jezeli radni przeglosuja wzrost mojej pensji o chociaz 5 % to wtedy moge ciut wiecej placic za wode :)

00


piotrkowianka ~piotrkowianka (Gość)30.11.2009 15:56

Wszystko podnoszą tylko pensje w miejscu stoją...

00


jest dobrze ~jest dobrze (Gość)30.11.2009 15:13

w takim razie ogłosić światu,że w Piotrkowie woda i ścieki za darmo,za darmo!!!
i stworzyć specjalną strefę ekonomiczną.
Wszystkim wyjdzie na zdrowie.
Ps. a tak po za nawiasem mówiąc radni prawicy razem to są chyba najbardziej uposażonymi radnymi bowiem tylko oni głosowali za podwyżkami.

00


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat