Advertisement

O 64 km/h za szybko

PolicjaOpoczno Czwartek, 14 września 202311
4 tysiące złotych będzie musiał zapłacić nieodpowiedzialny kierowca, który w Paradyżu w terenie zabudowanym pędził o 64 km/h szybciej, niż pozwalają na to przepisy. Wysoka kwota mandatu to jednak niejedyne zmartwienie 39-latka. Na 3 miesiące stracił on też prawo jazdy.

fot.: KPP w Opocznie

 

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich kierowców o to, by jeździli bezpiecznie. Ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego to podstawa. Wciąż jeszcze są jednak kierowcy, którzy zdają się o tym zapominać.

O tym, że pośpiech nie popłaca przekonał się mieszkaniec województwa świętokrzyskiego. Policjanci z ruchu drogowego w miejscowości Paradyż zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW, którego kierowca znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. 39-latek jechał autem 114 km/h na odcinku drogi, gdzie zgodnie z obowiązującymi przepisami można się poruszać z prędkością do 50 km/h. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierujący za przekroczenie prędkości będzie odpowiadał na zasadzie recydywy drogowej. Na najbliższe trzy miesiące pożegna się z prawem jazdy - relacjonuje st. asp. Sławomir Kochanowski z KPP w Opocznie.

Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości czterech tysięcy złotych, a na jego konta trafiło 14 punktów karnych.


Policjanci przypominają też o tym, że obowiązkiem każdego, kto prowadzi jakikolwiek pojazd jest zachowanie trzeźwości na drodze. - We wtorek wyeliminowaliśmy z ruchu dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Obaj mieli ponad 2 promile alkoholu. Nietrzeźwym rowerzystom policjanci zakazali dalszej jazdy i nałożyli na nich mandaty karne w wysokości 2500 złotych - dodaje Sławomir Kochanowski.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

badminton ~badminton (Gość)14.09.2023 08:26

Zapraszam Panów policjantów do Gościmowic Drugich.Tutaj takich 39-latków na pęczki.Gonitwa trwa w najlepsze.Szczególnie między 15 a 16 godz.

32


Gosc 1237652 ~Gosc 1237652 (Gość)14.09.2023 08:13

Niech się ustawią w Jaksonku albo zrobią odcinkowy. Żeby nie można było bezpiecznie skręcić na posesję bo cała wieś na prostej...

50


Ubunc ~Ubunc (Gość)14.09.2023 12:45

Ja również zapraszam policję do Żarnowicy, w szczególności w dni powszednie od 13 do 15. Furmanki z magazynów zapier...lają że nie można przejść na drugą stronę ulicy.

30


Dudur ~Dudur (Gość)14.09.2023 12:32

Ale nie stracił auta. To tak, jakby nożownikowi zabrać na 3 miesiące pozwolenie na używanie noża ale oddać mu nóż. Brawo polskie prawo

22


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat