Nie chcą zdalnego głosowania, chcą dyskutować

ePiotrkow Czwartek, 24 września 2020348225
Grupa radnych apeluje do przewodniczącego Rady Miasta o zwołanie sesji w trybie tradycyjnym. Przypomnijmy, od kilku miesięcy radni obradują zdalnie, głosują w trybie korespondencyjnym, co spowodowane jest stanem epidemii. - Wprowadzenie przez Pana sesji korespondencyjnych nie daje możliwości wypowiedzenia się radnym – argumentują autorzy pisma skierowanego do przewodniczącego RM Mariana Błaszczyńskiego.
sesja Rady Miasta, luty 2020

Najbliższa sesja RM Piotrkowa ma się odbyć w środę 30 września. Radni mają głosować nad trzema uchwałami, które wprowadzają zmiany na miejskim targowisku przy Urzędzie Miasta, co budzi w mieście niemałe kontrowersje. Radni Łukasz Janik, Piotr Gajda, Andrzej Piekarski i Sergiusz Stachaczyk chcą dyskusji na temat projektów, co w obecnym trybie prowadzenia sesji jest niemożliwe.

 

Wprowadzenie przez Pana sesji korespondencyjnych nie daje możliwości wypowiedzenia się radnym, jak również uzyskania wielu cennych informacji w sprawach dotyczących przyszłości Gminy Piotrków Trybunalski. Jest wiele ważnych dla mieszkańców tematów, które wymagają przedyskutowania i podjęcia odpowiednich działań. Poprzez sesje korespondencyjne ogranicza Pan swobodę wypowiedzi radnych w sprawach szeroko komentowanych przez społeczeństwo na portalach społecznościowych takich jak problem ograniczenia funkcjonowania targowiska, a co za tym idzie pozbawienie kilkuset osób miejsca pracy, czy też brak oświetlenia na terenie miasta w godzinach nocnych. Apelujemy do władz miasta o przywrócenie sesji RM w trybie stacjonarnych – argumentują radni w piśmie skierowanym do M. Błaszczyńskiego.


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (25)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

emeryt ~emeryt (Gość)24.09.2020 12:33

Wczoraj w TVP-INFO w "TyleWizji" prezydent miasta Chełma Pan Jakub BANASZEK poinformował, że w tym mieście (Chełmie) miesięczna opłata za odbiór odpadów komunalnych od jednej osoby wynosi 10,90 zł. Panie prezydencie Krzysztofie Chojniak mogą był tańsze opłaty z tego tytułu dla mieszkańców, mogą. Może należałoby wysłać pracowników piotrkowskiego magistratu do miasta Chełm, aby się dowiedzieć jak to się robi w tej dziedzinie, że opłaty są tak niskie.

40


k ~k (Gość)24.09.2020 08:26

Moi drodzy radni 30 września mieszkańcy Piotrkowa dowiedzą się jakimi ludźmi jesteście. Czy macie odwagę ująć się za słabszymi, czy macie tą wrażliwość społeczną i empatię, aby zrozumieć innego człowieka.
Ja nic nie znaczący liczę na Was.

112


gość 129 ~gość 129 (Gość)25.09.2020 07:35

A czy rząd Polski robi jakieś konsultacje społeczne ? Referenda ? Czy pyta o zdanie kogokolwiek jak wprowadza takie a nie inne prawo czy rozporządzenie ? A od kiedy Prezydent jakiegoś miasta ma się pytać jakiegoś handlarza czy mu podnieść stawkę za m2 ? hahahaha Czy może pytają się prezydenci czy mogą zmienić zasady handlu na swoich terenach ? Nie , to ustala Rada Miasta , kto ma większość rządzi .Jeśli coś jest tylko zgodne z prawem i nie łamie go to za pośrednictwem Rady Miasta można to wprowadzić w życie i żadne skamlanie tu nie pomoże . Jak Pan Janik zostanie prezydentem Piotrkowa to zobaczymy skąd będzie brał pieniądze na wszystkie inwestycje jak będzie miał budżet okrojony do minimum :)

10


gość 129 ~gość 129 (Gość)25.09.2020 07:08

Przypominam że to rząd dał samorządom taką możliwość i to rząd wprowadził w danych regionach strefy zieloną , żółtą i czerwoną. Samorządy wiec i władze miast mają pełne prawo wprowadzać taki a nie inny tryb sesji :) Tak Panie Janik to Pański rząd dal taką a nie inną możliwość. Rząd póki co ma większość w sejmie i przepycha każdą ustawę jaką tylko chce większością głosów. Idąc za przykładem z GÓRY Prezydent Chojniak robi dokładnie to samo . Miasto i ZDIUM zarządza terenami miejskimi i to w ich gestii leży co się na nich dzieje. Żadne referendum się nie odbędzie bez zgody władz miasta a Wojewoda czy Pan Duda nie będzie ingerował w sprawy tego czy innego samorządu , bo to są wewnętrzne sprawy danych miast :)

20


gość ~gość (Gość)24.09.2020 17:28

PiSu nie lubię, nigdy na nich nie głosowałem, ale radny Janik rośnie na przyszłego prezydenta. Nawet na Niego zagłosuje jak będzie kandydował.

11


gość ~gość (Gość)24.09.2020 10:57

Czy ktoś ma może wiedzę i odpowie na pytanie po jakiego grzyba nam tylu radnych???

62


Panie Błaszczyński! ~Panie Błaszczyński! (Gość)24.09.2020 12:58

A posłowie i senatorowie obradują na sali obrad w maseczkach. Piotrkowscy radni na czele z przewodniczącym rady miasta wolą obradować w trzy osoby no bo nie trzeba się tłumaczyć i odpowiadać na kłopotliwe pytania radnych. Podobnie odbywają się posiedzenia komisji rady miasta. Radny dostaje na maila druki i zaznacza TAK, NIE lub WSTRZYMUJĄCY. A kasa czytaj: dieta radnego w tej samej kwocie. Piotrkowscy kupcy z targowiska miejskiego zwrócili się do piotrkowskich radnych na banerze umieszczonym na Budynku Biedronki o ich wsparcie. Jak można ich wesprzeć jeżeli nie będzie dyskusji ani możliwości zadawania pytań podczas wirtualnej sesji. Maseczki i odległość i niech sesja się odbędzie w taki sposób.

31


spostrzegawczy ~spostrzegawczy (Gość)24.09.2020 11:56

przy sprawie bloku Sygietyńskiego, też się wystawiali na początku a później znikli i tak teraz będzie

40


..... ~..... (Gość)24.09.2020 08:08

Co sądzicie o tym, aby miasto zorganizowało targowisko pomiędzy Batorego, a Krakowskim Przedmieściem?

47


gość ~gość (Gość)24.09.2020 09:41

Dzieci do szkoły.Ludzie do pracy. Wszyscy mogą tylko radni korespondencyjnie. Nie ma dyskusji nie ma tematu .Guzik za guzik przeciw. Maseczki przylbice i do roboty.

90


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat