Możesz pomóc? Zrób to

Piątek, 05 kwietnia 201910
Można pomóc. Bez bólu, bez większego wysiłku, bez kosztów. Niebawem rusza kolejna odsłona akcji „Tniesz, bo wiesz".
"Tniesz, bo wiesz" edycja 2018, ZSP nr 4 w Piotrkowie

Fundacja NU-MED, działająca przy Specjalistycznym Szpitalu Onkologicznym w Tomaszowie Mazowieckim, inauguruje lokalną akcję pozyskiwania włosów na peruki dla pacjentek onkologicznych. Dotychczas organizowano zbiórki włosów, które przekazywane były Fundacji Rak&Roll. Od października ubiegłego roku NU-MED prowadzi takie działania także w Piotrkowie.

 

W ścinanie włosów na peruki dla pacjentek zaangażowały się wtedy (12-13.10) Salon Urody Perfekt z Piotrkowa Trybunalskiego oraz Technikum Fryzjerskie przy ZSP nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim. Towarzyszyły temu działania profilaktyczne i rekreacyjne m.in. pogadanki oraz turniej w badmintona. Najbliższa tego typu akcja odbędzie się w sobotę 25 maja w ZSP nr 4 przy ulicy Sienkiewicza 16 w godzinach 9.00 - 13.00. Zapisy w Salonie Urody Perfekt przy ulicy 9 Maja 8a.

 

- Zwykle ścinamy włosy 20-30 osobom – mówiła w radiowym Maglu Agnieszka Hamala-Wujek, właścicielka Salonu Perfekt. – Teoretycznie można je ściąć samemu i przynieść do nas, ale trzeba wiedzieć, jak to zrobić: pod jakim kątem i w jaki sposób ciąć, a to nie jest takie proste. Dlatego najlepiej przyjść bezpośrednio do nas.

 

- Peruka dla osób przechodzących chemioterapię, a już zwłaszcza dla kobiet, ma bardzo duże znaczenie psychologiczne – powiedział Jacek Stępnicki, wiceprezes Fundacji NU-MED. – Jej wykonanie z włosów naturalnych jest drogie, stąd nasza akcja, która, mamy nadzieję, będzie cieszyć się coraz większym zainteresowaniem.

 

Osoby zainteresowane podarowaniem włosów pacjentkom onkologicznym mogą kontaktować się z Agnieszką Hamalą-Wujek pod numerem 44 646 62 61.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)09.04.2019 06:46

Super inicjatywa !!!
Ktoś przynajmniej coś robi a nie tylko siedzi przed telewizorem i narzeka jak niektórzy tutaj.
Nie chcesz, nie oddawaj nikt ci nie każe i nie zmusza
Organizatorom życzę powodzenia i oby więcej taki akcji !!!

10


pytam ~pytam (Gość)05.04.2019 08:33

A ja mam pytanie, bo siedzę właśnie w tym temacie.
Jestem w trakcie chemioterapii i właśnie zaczynają mi wychodzić włosy. Widzę, że są super akcje ścinania włosów na peruki dla chorych onkologicznie. Zakłady fryzjerskie się tym reklamują.
Tylko , że ludzie przychodzą w dobrej wierze, ścinają włosy i myślą, że później taki chory dostaje perukę z ich włosów. Ale tak nie jest, PERUKĘ możesz KUPIĆ, a NIE DOSTAĆ. Peruka z prawdziwych włosów kosztuje pare tysięcy złotych i nawet lecząc się w szpitalu w Tomaszowie, nikt nie zaproponował mi, że taka peruka mi się należy za darmo. Jedynie mogę dostać refundacji NFZ 250 zł na zakup peruki. Dlatego albo jestem niedoinformowana, albo ktoś robi na tym niezły biznes???? Kupuje perukę ze SZTUCZNYCH włosów za 900 zł. Jeśli jest taka akcja to proszę mi napisać gdzie mogę dostać perukę za free z prawdziwych włosów?
Jeśli nie mam pełnej wiedzy w tym temacie proszę o wyjaśnienie, ale choruję ponad rok, przez kilka miesięcy biorę chemię i mam ciągły kontakt z chorymi. Nikt z nas nie dostał takiej peruki za darmo.

50


Jacek Stępnicki Fundacja NU-MED ~Jacek Stępnicki Fundacja NU-MED (Gość)08.04.2019 14:13

Szanowni Państwo komentujący. Słuszne są Wasze pytania i z chęcią wyjaśnię mechanizm związany ze zbiórką włosów oraz obdarowywaniem Pacjentek. Pozornie wydaje się to proste: ścinane są włosy, powstaje z nich peruka, którą otrzymuje Pacjentka. Szkoda, że organizacje, które organizują taką akcję, nie przeprowadziły kampanii informacyjnej wyjaśniającej jak to działa. Rzeczywiście, peruka z włosów naturalnych jest droga, koszt od 5 tys. złotych w górę. Ponadto jej wykonanie wymaga długiego czasu oczekiwania. Peruka z włosów naturalnych, by jak najdłużej zachowała swoją jakość i właściwości wymaga kosztownych zabiegów pielęgnacyjnych - tym samym dla Pacjentki mogłoby to być znaczne obciążenie finansowe. Dlatego też Zarząd Fundacji NU-MED, w konsultacji z specjalistami w zakresie fryzjerstwa i medycyny, zdecydował, że ścinane włosy są sprzedawane. Uzyskaną kwotę podajemy do publicznej wiadomości (2300 zł - tyle uzyskaliśmy za włosy z akcji październikowej). Te środki w całości przeznaczamy na wsparcie dla Pacjentek Onkologicznych. Przede wszystkim dofinansowujemy zakup peruk ogólnodostępnych w sklepach medycznych. NFZ finansuje 250 zł na perukę i tyle kosztują peruki najtańsze. Pacjentka, która chciałaby perukę droższą, ale nie stać jej na wydanie potrzebnej kwoty, może zwrócić się do Fundacji NU-MED z wnioskiem o wsparcie. W ten sposób, kwota, którą uzyskaliśmy dzięki jesiennej akcji, wesprze kilka Pacjentek. I takie działania planujemy rozwijać. Wszystko jest transparentne, procedury opracowaliśmy w oparciu o przepisy prawa. Pozdrawiam serdecznie, Jacek Stępnicki Fundacja NU-MED.

20


gość ~gość (Gość)07.04.2019 18:27

Czyli robienie ludzi w konia. Jestem pewien, ze kazdy z tych pudzi, ktorzy oddaja wlosy mysla, ze chory dostaje ja potem za darmo a nie za pare tys. zl. Smutne to, bo zeruja na empatycznych ludziach, a to jak zwykle biznes

00


gość ~gość (Gość)05.04.2019 13:48

Włosy oddaj za darmo ale za perukę z tych włosów zapłać. Tak to działa. Niestety

20


122211 ~122211 (Gość)05.04.2019 08:34

ladna jest

20


gość ~gość (Gość)05.04.2019 07:57

Szkoda, że taka akcja jest prowadzona dwa razy do roku w Piotrkowie. Jak by była non stop obcięcie włosów by jakoś wyglądało a tak, żeby było szybciej włosy są cięte przez stażystów byle jak. Popieram akcję ale po takiej właśnie w jednym organizowanym dniu musiałam iść na poprawkę gdzie indziej.

20


sąsiadka ~sąsiadka (Gość)05.04.2019 07:33

Brawo Agnieszka

10


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat