Advertisement

Krwiodawcy spisali się na medal

Środa, 22 czerwca 20224
Aż 50 osób zgłosiło chęć oddania krwi podczas zbiórki zorganizowanej przez Samodzielny Szpital Wojewódzki w Piotrkowie Trybunalskim oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Po wstępnych badaniach, medycy zdecydowali, że najcenniejszym darem, będzie się mogło podzielić 42 krwiodawców.

Wysoka frekwencja podczas wtorkowej (21.06.2022) akcji ucieszył władze szpitala im. Mikołaja Kopernika.

Liczba osób, która się dzisiaj u nas pojawiła, by oddać krew, przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Wielu ludzi dobrej woli odpowiedziało na nasz apel. To cieszy, że są tacy, którzy - zwłaszcza w okresie wakacyjnym - chcą pomagać innym. My jesteśmy w stałym kontakcie z  Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Chcemy na bieżąco pomagać uzupełniać niedobory krwi, stąd też pomysł na zorganizowanie dzisiejszej zbiórki - mówi Edyta Wieczorek-Wieczorkiewicz, dyrektor Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim. 

 

Wśród krwiodawców, którzy zdecydowali się dołączyć do piotrkowskiej akcji, był Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego.

Krew to bezcenny dar, którego niczym innym nie da się zastąpić. W wakacje honorowi dawcy często wybierają się na urlopy, a wtedy zdarza się, że banki krwi potrzebują wsparcia. Wtedy ważne jest organizowanie akcji także dla osób, które krew oddają sporadycznie i spontanicznie. 

 

Przedstawiciele Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika zapowiadają, że planują w przyszłości, organizowanie kolejnych tego typy akcji. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

oko ~oko (Gość)22.06.2022 17:14

Nawet Ziemba oddał krew ?

10


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)22.06.2022 12:38

Mam pytanie czy krew oznaczano ,ze pochodzi od osoby szczepionej i nie szczepionej bo to bardzo ważna sprawa?

40


123 ~123 (Gość)22.06.2022 11:25

Super wynik gratulacje

32


Załamana ~Załamana (Gość)22.06.2022 07:45

No nie czy jest jakiś art gdzie nie wymieni się nazwiska posła PiS, pozostali darczyńcy muszą być anonimowi ale dyrektor z nadania partii to trzeba kolesia zareklamować, w końcu za rok wybory.

51


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat