Festiwalowy sukces duetu z Piotrkowa

ePiotrkow Wtorek, 19 października 202121712
Justyna Piesik-Kendra oraz Piotr Grzelak, artyści z Piotrkowa Trybunalskiego, zajęli drugie miejsce podczas Studenckiego Festiwalu Piosenki, który w miniony weekend odbył się w Krakowie.

Ładuję galerię...

Tegoroczna edycja była już 57. w historii festiwalu. Wydarzenie trwało kilka dni, podczas których zorganizowano wiele imprez towarzyszących. W jego trakcie wystąpili m.in. Kuba Badach, Katarzyna Groniec, Dorota Miśkiewicz, czy Renata Przemyk. Główną częścią festiwalu był jednak konkurs, który odbył się w Teatrze KTO w Krakowie. Udział wzięło w nim 23 uczestników, którzy nominowani zostali podczas innych przeglądów i festiwali w całej Polsce. Od wielu lat konkurs przyjmuje właśnie taką formę - zgłoszenia przez nominację z innych przeglądów. 

 

W konkursie wzięli udział reprezentanci Piotrkowa, duet Justyna Piesik-Kendra i Piotr Grzelak. Wykonali oni dwa utwory, które są ich autorskimi kompozycjami - "Syzyf" i "Kura". Jak relacjonują młodzi piotrkowscy artyści utwory zostały bardzo dobrze przyjęte przez publiczność zgromadzoną w teatrze, choć jeden z nich traktuje o trudnym problemie przemocy domowej i wypływa  z niego bardzo mocny przekaz emocjonalny.

Jury konkursu zdecydowało o zakwalifikowaniu Justyny i Piotra do konkursu finałowego i do zaprezentowania powtórnie na scenie Centrum Kongresowego ICE utworu o tytule "Kura". Łącznie do finału konkursu zostało zaproszonych 7 podmiotów wykonawczych.

Koncert finałowy odbył się w niedzielę, a w nim piotrkowscy artyści zaprezentowali się ze znakomitej strony. Jury w składzie: Jarosław Wasik, Dorota Segda, Beata Molak, Artur Orzech i Jan Poprawa postanowiło przyznać duetowi II nagrodę.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi i chyba równie zaskoczeni. To niezmiernie miłe, że spośród wielu znakomitych wykonawców zostaliśmy sklasyfikowani tak wysoko 

 

- mówi  Justyna Piesik-Kendra.

 

Justyna i Piotr powtórzyli sukces zespołu "Smak Jabłka", który na tym festiwalu również otrzymał II nagrodę w 1994 roku. Relację z koncertu finałowego można znaleźć TUTAJ.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

anwik ~anwik (Gość)20.10.2021 13:23

Bardzo poruszająca pieśń. Nagroda absolutnie zasłużona. Gratuluję!

20


ler. ~ler. (Gość)19.10.2021 19:34

Fantastyczny piotrkowski akcent podczas 57 edycji SFP. Brawa dla wykonawców oraz konferansjera , również mieszkańca Piotrkowa Trybunalskiego. Cudnie. Gratulacje.

101


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat