Dni Piotrkowa 2024. Będzie zmiana organizacji ruchu

UM Piotrków Trybunalski Czwartek, 13 czerwca 202412
W najbliższy weekend 14-16 czerwca piotrkowianie będą świętowali DNI MIASTA 2024. Wydarzenie odbywać się będzie w kwartale: plac Kościuszki - ul. Słowackiego - ul. Sienkiewicza - ul. Narutowicza. W związku z tym już od godzin popołudniowych w piątek zamknięte zostaną ulice w centrum miasta.
fot.: archiwum ePiotrkow.pl fot.: archiwum ePiotrkow.pl

W piątek (14.06.2024) w związku z budową sceny na pl. Kościuszki, od godz. 8.00 nastąpią zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej.

 

Trasy objazdów przebiegać będą następująco:
Linie 0 i 6 w kierunku Michałowa i Wierzej od przystanku Dworzec Kolejowy pojadą ul. Słowackiego, Sienkiewicza do przystanku Sienkiewicza-Urząd Miasta i dalej bez zmian. W kierunku powrotnym autobusy w/w linii od przystanku Sienkiewicza – Urząd Miasta pojadą al. Piłsudskiego do al. Armii Krajowej i dalej do ul. Słowackiego (linia 0) lub Dmowskiego (linia 6).


Linie 1, 5 i 8 w kierunku Lotniska, ul. Rakowskiej, Świerczowskiej od przystanku Dworzec Kolejowy pojadą ul. Słowackiego, Sienkiewicza, al. Kopernika do przystanku al. 3 Maja-al. Kopernika i dalej bez zmian. W kierunku powrotnym autobusy tych linii od przystanku 3 Maja - Kopernika pojadą al. Kopernika, al. Piłsudskiego do al. Armii Krajowej i dalej do ul. Słowackiego (linie 5 i 8) lub Łódzkiej (linia 1).


Autobusy linii 2, 3, 4 i 7 w kierunku ul. Rakowskiej, Broniewskiego i Wierzej od przystanku Dworzec Kolejowy pojadą ul. Słowackiego, Sienkiewicza, al. Kopernika do przystanku al. Kopernika-Plac Niepodległości i dalej bez zmian. W kierunku powrotnym autobusy w/w linii od przystanku Kopernika - pl. Niepodległości pojadą al. Kopernika, al. Piłsudskiego do al. Armii Krajowej i dalej do ul. Słowackiego (linie 2, 3 i 7) lub Łódzkiej (linia 4).


Autobusy linii 9 w kierunku Nowowiejskiej od przystanku W. Polskiego - Cmentarna pojadą ul. W. Polskiego do przystanku W. Polskiego - Wiadukt i dalej bez zmian. W kierunku powrotnym autobusy w/w linii kursować będą po stałej trasie.

 

W piątek 14 czerwca w związku w związku z Nocnym Półmaratonem Piotrkowskim Wielu Kultur, od godz. 18.00 do późnych godzin nocnych, dla ruchu zamknięte zostaną ulice w centrum miasta. W związku z powyższym w obu kierunkach jazdy autobusy kursować będą al. Armii Krajowej i al. Piłsudskiego.

 

Z kolei w dniach 15 i 16 czerwca zamknięta dla ruchu będzie ul. Słowackiego na odcinku od ul. Sienkiewicza do pl. Kościuszki oraz pl. Kościuszki. W związku z powyższym trasy objazdów dla linii: 0, 1, 2, 4, 5, 6, 7 i 8 przebiegać będą tak, jak w dniu 14 czerwca w godz. 8-18.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Elżbieta ~Elżbieta (Gość)14.06.2024 15:35

Fajnie, że na przystankach była informacja o tym, że dzisiaj przystanek na Krzywdzie jest nieczynny. Za pana Chojniaka wszystko było przejrzyście. Teraz jest tylko chaos, ale tak wybrali wyznawcy koalicji 13 grudnia.

32


Antek \f ~Antek \f (Gość)14.06.2024 13:08

A nie można tego typu imprez na lotnisku robić? A nie paraliżować pół miasta? Myślałem że za nowego prezydenta coś się zmieni.

50


cynik ~cynik (Gość)14.06.2024 13:14

Wjechać do Piotrkowa jakże Trybunalskiego to nie sztuka. Ale....wyjechać z niego szczególnie w godzinach tzw. szczytu o to już wymaga "trochę" cierpliwości i sprytu....Te dwa ,trzy dni "radosnej zabawy" w Piotrkowie da się we znaki kierowcom ,którzy nie znają miasta. No cóż ,ale p o n o ć idzie ku lepszemu....

52


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)13.06.2024 15:18

A dlaczego autobusy które jeździły ul Żeromskiego,jadąc innymi trasami nie xatrzymuj? się na danych przystankach tylko dopiero na Sulejowskiej?

21


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat