Burmistrz Rozprzy skazany

Region Czwartek, 07 grudnia 202393
Janusz Jędrzejczyk burmistrz Rozprzy został skazany prawomocnym wyrokiem za jazdę pod wpływem alkoholu. Tak postanowił Sąd Okręgowy w Piotrkowie, podczas rozprawy, która odbyła się 5 grudnia.
Fot. UM w Rozprzy Fot. UM w Rozprzy

Rozprawa odbyła się na wniosek prokuratury. Wystąpiła ona z apelacją do wyroku Sądu Rejonowego w Piotrkowie, który warunkowo umorzył postępowanie przeciwko burmistrzowi gminy Rozprza. Przypomnijmy, że był on oskarżony o to, że w listopadzie ubiegłego roku prowadził auto w stanie nietrzeźwości. Został wówczas zatrzymany przez piotrkowskich policjantów. 

 

Rozprawa odbyła się w Sądzie Okręgowym w Piotrkowie.

Jak udało nam się dowiedzieć, sąd uznał winę oskarżonego i wydał prawomocny wyrok.

Z naszych informacji wynika, że wobec burmistrza Jędrzejczyka zasądzono karę grzywny w wysokości 15 tys. złotych. Musi on również pokryć koszty przeprowadzenia procesu, a także wpłacić 6 tys. na Fundusz Sprawiedliwości. Sąd orzekł wobec niego także czteroletni zakaz prowadzenia pojazdów. 

 

Od wyroku sądu apelacyjnego przysługuje wniesienie skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego.

 

Janusz Jędrzejczyk nie będzie mógł już także pełnić funkcji burmistrza Rozprzy. Zgodnie z polskim prawem takiego stanowiska nie może piastować osoba skazana prawomocnym wyrokiem. 

 

Sam zainteresowany nie chce komentować wyroku sądu. 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

15

2


Komentarze (93)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Rozprzanka ~Rozprzanka (Gość)23.01.2024 07:45

Panie Burmistrzu proszę pisać o ułaskawienie do prezydenta. On teraz taki rozrzutny w tym temacie z dużo gorszymi kalibrami ułaskawia więc Pana powinien od ręki :-)

00


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)01.01.2024 11:41

Czy coś się dzieje dalej w sprawie tego pana ? Było posiedzenie rady gminy, ale jakoś nie podjęto żadnej uchwały w sprawie wygaśnięcia stanowiska burmistrza przez tego pana. Na stronie internetowej była modyfikacja w dn 15.12.2023 i nie ma żadnego nazwiska, ani burmistrza ani jego zastępcy. Czy w takim razie ktoś tam rządzi jeszcze czy też sprawę wygaśnięcia funkcji ktoś chce odwlec maksymalnie najpóźniej jak się da ?

11


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)07.12.2023 17:06

Ciekawe gdzie się schroni teraz, gdzie znajdzie pracę. Dobrze by było śledzić dalsze losy pana burmistrza, to wytłumaczy wiele jego decyzji.

247


Ludzie ~Ludzie (Gość)07.12.2023 20:45

Nie cieszcie się z czyjegoś nieszczęścia. Nie oceniajcie i nie róbcie z siebie idealnych ludzi. Źle zrobił Nie powinien. Poniósł konsekwencje. Dla innych ostrzeżenie. Ci co krytykują to poprostu są ludźmi słabymi i zawistnymi i też na pewno jego przeciwnicy. A TERAZ JEDNO... TEMU CZŁOWIEKOWI TRZEBA POPROSTU POMÓC BO MA WYDAJE MI SIĘ PROBLEM ZDROWOTNY. GDZIE SA TERAZ CI WSZYSCY KTÓRYM POMOGŁ I CI CO Z NIMI PIŁ???? POWIECIE DOROSŁY MOGL MYŚLEC ...PRAWDA A CI CO Z NIM PILI NIE MOGLI GO ZAWUEŚĆ DO DOMU TAK POPTOSTU.....????

829


Ignas ~Ignas (Gość)07.12.2023 21:30

Mogę powiedzieć, że kara może być ale mam pytanie do wszystkich jak się ma do pijanego Sienkiewicza w Sejmie a teraz zostanie ministrem, boni ubek a teraz jest w Brukseli za większe pieniądze, można wielu ich wymieniać.

175


Kcifujd5 ~Kcifujd5 (Gość)11.12.2023 07:08

Dzień dobry. Zdejmijcie już ten materiał. Wystarczy tego linczu. Gdyby tak Tusk z Morawieckim - to warto czekać. Wtedy uwierzę, że coś się zmienia. A tu chłop powąchał alkohol a pewnie jakiś oddany "kolega" doniósł gdzie trzeba. Stracił chłopina instynkt. Teraz następcy będą mieli drogę wolną do kasiorki ze stanowisk. Życie.

411


Łomatuchno ~Łomatuchno (Gość)10.12.2023 21:51

Do jutra. Nadciąga jutrzenka swobody, co temu Panu nie poprawia sytuacji. I dobrze.

50


Obywatel RP ~Obywatel RP (Gość)07.12.2023 21:16

a dlaczego taki wyrok w I instancji? moze warto byloby to sprawdzic...

182


????? ~????? (Gość)09.12.2023 10:54

Przeczytałem artykuł i niepotrzebnie cześć komentarzy. Ten Pan dostał wyrok i koniec. Trwało tak długo bo tak u nas działają Sądy co do wyroków Sądow nie będę się wypowiadał bo wiele wyroków zapadających w polskich Sadach jest niezrozumiałe. Jednak odnosie też do tych komentarzy...żal mi Was ludzie. Ile w Was nienawiści, szczęścia w w tym że ktoś dostał karę. Dostał i koniec nie Cieszcie się z tego.Te komentarze to nic innego jak upust swojej słabości. Źle zrobił I koniec poniósł karę a wypisywanie dosłownie takich głupot to normalnie żal. Mam nadzieję że ulżyło niektórym z krzyża po komentarzach.....hahaha

79


97-300 97-300ranga07.12.2023 19:47

Bardzo dobrze , bardzo ! Teraz może pić do woli .....

127


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat