Autobus śmiertelnie potrącił rowerzystkę

Region Poniedziałek, 08 sierpnia 202240
Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek (08.08.2022) na drodze krajowej nr 91 w Niechcicach (gm. Rozprza). Autobus potrącił tam rowerzystkę. Niestety kobiety nie udało się uratować.
fot.: KMP w Piotrkowie Tryb. fot.: KMP w Piotrkowie Tryb.

Na miejscu zdarzenia pracują policjanci. 

Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca autobusu solbus, 57-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, wyprzedzał cyklistkę, jednak nie zachował przy tym należytej ostrożności. 52-latka, także z powiatu, została potrącona, a w wyniku odniesionych obrażeń zmarła na miejscu. Kierowca był trzeźwy - relacjonuje st. asp. Izabela Gajewska, oficer prasowy KMP w Piotrkowie Trybunalskim. 

 

Do pomocy wezwano też strażaków z Piotrkowa.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych strażaków, czyli jednostki z OSP w Niechcicach, nieprzytomna kobieta leżała na poboczu. Choć przez jakiś czas wykazywała funkcje życiowe, to niestety po paru minutach stwierdzono jej zgon. Z tego co wiemy, ofiara jechała do pracy i została potrącona, kierowca mógł zahaczyć jej rower podczas wyprzedzania - dodaje mł. bryg. Tomasz Wojtakowski, dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej piotrkowskiej KM PSP.

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

2


Komentarze (40)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_michał ~goœć_michał (Gość)16.08.2022 21:24

tragedia straszna spoczywaj w pokoju

30


Jaa ~Jaa (Gość)08.08.2022 13:56

Niestety takie wypadki będą się zdarzać dopóki rowerzyści nie zrozumieją że są takimi samymi urzytkownikami dróg jak kierowcy. Nawet zachowanie odległości od rowerzysty nie daje gwarancji bezpiecznego wyprzedzenia. Często strach i małe umiejętności jazdy na rowerze powodują dziwne zachowania rowerzystów. Ścieżki też niewiele zmieniają.
Wczoraj zostałam zwyzywana przez rowerzystów jadących środkiem drogi mimo ścieżki rowerowej bo zwróciłam im uwagę.
Rowerzyści muszą nauczyć się przepisów i pewnie czuć się na rowerze wyjeżdżając na drogę. Nieporadność i jazda wężykiem to duży problem.

1016


Man ~Man (Gość)08.08.2022 12:30

Nie budować siłowni na powietrzu tyko ścieżki rowerowe!!!

412


jaciekrece ~jaciekrece (Gość)08.08.2022 11:56

Przykro bardzo, wyrazy współczucia. Niestety, kierowcy szczególnie - mzetek oraz autobusów jeżdżą jak szatany...
Mi przedwczoraj jakiś pijaczek jechał całą drogą i strach go wyminąć, takie kółka robił. Ale tu inna sytuacja, kobieta do pracy jechała. Ech, na polskich drogach coraz bardziej niebezpiecznie... smutne to.

104


Anżej ~Anżej (Gość)09.08.2022 20:29

Szkoda kierowcy.

03


Mieszkańcy ~Mieszkańcy (Gość)08.08.2022 13:11

W tej cholernej Moszczenicy też niema chodnika ani ścieżki dla rowerów jadąc tam często boję rower się poruszać

130


Xzxzxz ~Xzxzxz (Gość)08.08.2022 12:19

Dlatego jeżdżę metr nawet więcej od krawędzi jezdni, żeby kierowca wychował i wyprzedził jak nic z przeciwka nie jedzie.

89


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)08.08.2022 17:02

Niestety takie wypadki beda sie zdarzac dopoki kierowcy nie zrozumieja,ze rowerzysci nie sa takimi samymi uzytkownikami drog i nie sa tak chronieni jak oni.W przepisach jest podany odstep do wymijania,a kierowcy czesto wrecz ocieraja sie o rowerzystow.Kierowcy autobusu proponuje zmienic zawod,a rodzinie zmarlej doradzam pozwac kierowce autobusu.

45


KaszaKasza ~KaszaKasza (Gość)08.08.2022 16:27

Marzenko czemu akurat Ty? ;-( tragedia. Tyle złych rzeczy Ciebie w życiu spotkało

80


z życia wzięte ~z życia wzięte (Gość)08.08.2022 15:34

Kultura kierowcy przekłada się na kulturę jazdy samochodem, ale jak ktoś jest niedowartościowany w życiu to dowartościowuje się na drodze i stąd tyle wypadków i nieszczęść.

42


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat