16. turniej z okazji "18" urodzin

Strefa FM Sobota, 24 października 20152
Tak się złożyło, że 16. Ogólnopolski Turniej Młodzików o Puchar Wicemistrza Olimpijskiego Piotra Stępnia w Zapasach w Stylu Klasycznym odbył się w dniu urodzin patrona tej imprezy, który jak sam podkreślał cieszy się, że może świętować ten jubileusz właśnie w taki sposób. A działo się sporo, ponieważ na matach w piotrkowskiej Hali Relax rywalizowało ponad 100 zawodników.
16. turniej z okazji

Dokładnie 104 z 16 klubów, najliczniej reprezentowany był oczywiście macierzysty klub mistrza, czyli piotrkowski Atletyczny Klub Sportowy, jego barwy reprezentowało aż 16 uczestników tej imprezy, poza tym w turnieju uczestniczyli także m.in. zapaśnicy takich klubów jak: LUKS Athletic Wola Krzysztoporska, MKZ Unia Racibórz, RCSZ Olimpijczyk Radom czy KS Bieżanowianka Kraków.

Młodzi zapaśnicy rywalizowali w 10 kategoriach wagowych ( 35 kg, 38 kg, 42 kg, 47 kg, 53 kg, 59 kg, 66 kg, 73 kg, 85 kg, 100 kg). W kategorii 42 kg drugie i trzecie miejsce reprezentanci klubu z Woli Krzysztoporskiej Wiktor Adamski i Mateusz Haładaj. W kategorii 47 kg srebrny krążek wywalczył zapaśnik AKS-u Kajetan Olejnik. W kategorii 53 kg na najniższym stopniu podium stanął jego klubowy kolega Rafał Kowalczyk. W kategorii 66 kg brąz wywalczył Szymon Głowacki, reprezentant klubu z Woli Krzysztoporskiej, natomiast w kategorii 100 kg srebrny medal zdobył zawodnik AKS-u Piotr Rybak.

W klasyfikacji klubowej AKS zajął trzecie, a LUKS Athletic siódme miejsce. Zwyciężył Olimpijczyk Radom przed PTC Pabianice.

- Co roku w tym turnieju uczestniczy ponad 100 osób, które chcąc uprawiać tę piękną, ale trudną dyscyplinę sportu, dyscyplinę z tradycjami w Polsce i na świecie. Cieszę się, że po raz kolejny możemy gościć zapaśników z całego kraju i myślę, że w przyszłości któryś z tych zawodników może zdobyć medal na mistrzostwach świata czy Europy – podsumował Piotr Stępień

Jubilatowi oczywiście życzymy wszystkie najlepszego.