O 25 pułku piechoty stacjonującym w Piotrkowie w okresie międzywojennym napisano już wiele. Ukazała się m.in. książka Dariusza Kamińskiego. Tymczasem o innej jednostce, 1 pułku strzelców konnych wiemy niewiele. Jednostka ta (sztab i jeden ze szwadronów) stacjonowała w naszym mieście w okresie 1815-1831. Brała też udział w wojnie polsko – rosyjskiej.
20 kwietnia br. mija termin składania prac do konkursu o doroczne Nagrody SDP. 28. edycja konkursu obejmuje publikacje w polskiej prasie, radiu, telewizji i internecie, opublikowane lub wyemitowane w mediach w roku 2020. Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć wszyscy dziennikarze, fotoreporterzy i fotografowie.
Jak Święta Wielkanocne wyglądały w mediach, chociażby w prasie, przed laty? Co oferowały gazety naszym dziadkom i pradziadkom w tygodniach poprzedzający Wielkanoc?
Jak informuje naczelnik piotrkowskiego Urzędu Skarbowego, od 31 marca zostaje ograniczone funkcjonowanie instytucji. Osobista wizyta w skarbówce będzie możliwa tylko po wcześniejszym umówieniu wizyty.
Do makabrycznego wypadku doszło we wtorek około 11.30 na krajowej "dwunastce" w Korytnicy. Samochód ciężarowy zderzył się z ciągnikiem rolniczym. Mimo reanimacji, życia 82-letniego traktorzysty nie udało się uratować.
31 lat temu piotrkowscy radni chcieli uratować kolej Piotrków – Sulejów, jednak ich decyzja na niewiele się zdała. Po 106 latach przestała istnieć ostatecznie w 2008 roku.
Do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło w poniedziałek po godzinie 8:00 na skrzyżowaniu ul Sienkiewicza i Piastowskiej. W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala.
Trener personalny z Piotrkowa, Artur Cichecki, na czas zamknięcia branży fitness znalazł nowe zajęcie. Gra w serialach paradokumentalnych. Mogliśmy go już zobaczyć w serialach "Kasta" i "Gliniarze", a teraz wziął udział w nagraniach do serialu "Lombard - życie pod zastaw". Jest też pomysłodawcą spontanicznych treningów w galeriach handlowych.
Budynek, w którym mieści się dziś siedziba Sądu Rejonowego i Sądu Okręgowego w Piotrkowie to jedna z najokazalszych budowli w mieście. Z daleka zwraca uwagę nie tylko jasna elewacja, ale też wieńcząca ścianę frontową rzeźba przedstawiająca Temidę. Kiedyś przykuwała uwagę również stojąca na zewnątrz fontanna z rzeźbą sikającego do niej chłopca. Ze zniknięciem figurki wiąże się ciekawa historia.
O tym, że żyjemy w ciekawych czasach nie trzeba nikogo przekonywać. Przełomowe wydarzenia towarzyszą też bohaterom książek, które przygotowaliśmy na ten weekend. Jedna z książek zatytułowana jest zresztą „Ciekawe czasy”, a druga opowiada o zamachu terrorystycznym. Na szczęście fikcyjnym, ale mamy też coś dla miłośników literatury faktu. A konkretnie będą to fakty związane z II wojną światową.