W czwartek, 19 grudnia, aula Akademii Piotrkowskiej wypełniła się świąteczną atmosferą podczas „Koncertu Kolęd i Pastorałek”. Wydarzenie, które rozpoczęło się o godzinie 17:00, przyciągnęło licznych mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego, pragnących wysłuchać najpiękniejszych kolęd.
Zespół z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim stworzył film „Piotrków – miasto filmu i trybunału” w ramach ogólnopolskiego projektu „Historia w sieci”, organizowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie. Produkcja stała się wyjątkowym połączeniem lokalnej historii i nowoczesnych technologii. Dzięki swojej pracy i zaangażowaniu z dumą reprezentowali Piotrków Trybunalski, tworząc film promujący historię i tradycje regionu.
60 stoisk z rękodziełem i produktami regionalnymi, gra terenowa, pokaz sprzętu strażackiego, świąteczne morsowanie, teatr ognia, występy artystyczne i święty Mikołaj, który przyleciał helikopterem. To wszystko na Podklasztorzu w Sulejowie. Impreza cieszy się olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców regionu.
Już w czwartek 12 grudnia będzie miała miejsce premiera kolejnego filmu promującego Piotrków Trybunalski. Tym razem dzięki funduszom uzyskanym z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego dowiemy się więcej o historycznych postaciach związanych z Piotrkowem z XX wieku. film już niebawem trafi na serwisy streamingowe.
Multimedialne prezentacje i okolicznościowe przypinki – tak młodzież myślała o niepodległości. W Szkole Podstawowej w Krzyżanowie zorganizowany został międzyszkolny konkurs „Polska droga do Niepodległości 11 listopada” pod patronatem wójta gminy Wola Krzysztoporska.
Od 2 grudnia 2024 roku stanowisko dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim objął Konrad Sikora. To wynik wygranego konkursu, który został ogłoszony przez prezydenta miasta na początku października. Konrad Sikora to dotychczasowy dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie. Jego zastępcą będzie Marcin Masiarek.
Współczesny świat pełny jest zagrożeń. To banalny frazes, który wielokrotnie okazuje się prawdziwy. Często zdarza się, że w niespodziewanym momencie dochodzi do kłopotliwej, niekiedy groźnej lub przestępczej sytuacji, którą później trudno udowodnić w sądzie. Rozwiązaniem, które może zapewnić nam spokój są miniaturowe, ukryte kamery. Co warto o nich wiedzieć? Jakie mają zastosowania w życiu codziennym oraz w biznesie?
Instytut Pamięci Narodowej zdecydował, że wzbudzający od lat emocje pomnik „Bohaterom za Polskę i lud 1939-1945”, który znajduje się na placu Niepodległości w Piotrkowie zostanie zdemontowany. - W takiej formie obiekt jest jednym z symboli komunizmu – czytamy w uzasadnieniu. Jednak Łódzki Wojewódzki Konserwator Zabytków nie wyraził zgody na usunięcie pomnika. - Przedmiotowy pomnik stanowi element wpisanego do rejestru zabytków układu urbanistycznego śródmieścia miasta Piotrkowa Trybunalskiego – podkreślił konserwator.
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 (TPS) odbyła się uroczysta inauguracja Klubu Historycznego im. ppłk dr Haliny Kępińskiej-Bazylewicz „Kory". Podczas otwarcia przedstawiono cele działalności Klubu.
W październiku w województwie łódzkim urządzenia automatyczne zarejestrowały prawie siedem tysięcy wykroczeń. W przypadku kamer red light na skrzyżowaniu Concordii/Sikorskiego w Piotrkowie odnotowano 284 wykroczenia, to o 49 mniej niż we wrześniu. Z kolei na skrzyżowaniu Armii Krajowej/Piłsudskiego/Sikorskiego było ich 218 podczas, gdy we wrześniu 350. W Radomsku na przejeździe kolejowo – drogowym zanotowano tylko 110 wykroczeń.