Stanowiska rzemieślnicze, turniej strzelania z łuku, przejazdy konne, konkursy, świetna muzyka i doskonałe smaki. To tylko niektóre elementy imprezy zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim oraz Hotel Podklasztorze. To właśnie w Sulejowie rozpoczął się letni sezon imprezowy, a gwiazdą wydarzenia był zespół Oreada.
Rada Powiatu w Piotrkowie Trybunalskim podczas środowej sesji udzieliła Zarządowi Powiatu wotum zaufania oraz absolutorium za 2021 rok. Za jego udzieleniem głosowało 17 radnych, a 4 wstrzymało się od głosu.
Co z miejscem zabaw dla dzieci, które ma powstać na placu Litewskim? O zaawansowanie w przygotowaniu do tej inwestycji, dopytują nasi czytelnicy.
Na prawdziwie cysterską ucztę dla duszy i ciała zapraszają w sobotę 25 czerwca - samorząd Powiatu Piotrkowskiego oraz Hotel Podklasztorze. We współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Sulejowie zorganizowane zostaną dla uczestników wydarzenia warsztaty z plecenia wianków oraz tworzenia lampionów, które będą puszczane na wodę. Na błoniach klasztoru powstanie wioska rycerska, której rycerze poprowadzą kurs strzelania z łuku. Gwiazdą wieczoru będzie Zespół Oreada.
Niepisaną tradycją jest, że ostatni mecz sezonu Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej organizowanej przez piotrkowski OSiR odbywa się między najbardziej utytułowanymi zespołami rozgrywek: Barwilem-Omegą, a Prym-Galerią Wnętrz. Tym razem tak się jednak nie stało.
Żołnierze 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolą się taktycznie, a także w zakresie działań przeciwkryzysowych, topografii i strzelectwa. Terytorialsi z 91. batalionu lekkiej piechoty podczas ostatniej rotacji mieli do pokonania przeprawę wodną przez rzekę Pilicę.
Producenci są gotowi do oferowania tylko i wyłącznie zeroemisyjnych pojazdów od 2035 r., w przeciwieństwie do infrastruktury ładowania aut elektrycznych i tankowania wodoru – oceniają eksperci branży motoryzacyjnej. Wskazują, że problem dotyczy zwłaszcza transportu ciężarowego.
Dziś w Gorzkowicach, na uboczu od głównych zabudowań wznosi się niewielki kopiec. To pamiątka po dawnych właścicielach, którzy rozpoczęli tu budowę zamku typu palazzo in fortezza, czyli pałacu otoczonego murami, mającymi chronić dworzan przed najeźdźcami. Budowli nie udało się ukończyć, a szkoda, bo mogłaby dziś stanowić jedną z największych atrakcji regionu.
Sprawa pobicia sędziego w czasie meczu Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej ma i będzie miała dalsze konsekwencje. Dyskwalifikacją ukarany został sprawca zdarzenia, którym zajęła się też piotrkowska policja. Poszkodowany arbiter nadal przebywa w szpitalu. Specjalne oświadczenie wydali z kolei pozostali członkowie drużyny Starówka, w której występował wspomniany zawodnik.
Choć zapisał się na kartach historii Piotrkowa Trybunalskiego, to dziś niestety niewiele po nim zostało. Stadion, o którym mowa, powstał z rozmachem. Odbyły się na nim centralne uroczystości pamiętnych dożynek w 1979 roku, swoje mecze rozgrywała na nim drużyna Piotrcovii i kadry narodowej, a poza tym startowali stąd i lądowali najlepsi na świecie piloci śmigłowców... Dziś kilka słów o dawnym stadionie XXXV-lecia.