Zarząd Powiatu Piotrkowskiego z wotum zaufania i absolutorium

Powiat Piotrkowski Czwartek, 23 czerwca 20229
Rada Powiatu w Piotrkowie Trybunalskim podczas środowej sesji udzieliła Zarządowi Powiatu wotum zaufania oraz absolutorium za 2021 rok. Za jego udzieleniem głosowało 17 radnych, a 4 wstrzymało się od głosu.

Ładuję galerię...

Głosowania poprzedziło przyjęcie Raportu o stanie Powiatu za 2021 rok, sprawozdania finansowego Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalski (PCMD) za 2021 rok, sprawozdania z wykonania budżetu Powiatu w 2021 roku oraz stanu majątku, jakim zarządza samorząd powiatowy.


Radni, zatwierdzając raport finansowy z działalności PCMD z kolejnym ujemnym wynikiem finansowym placówki, przyjęli stanowisko z apelem o pilną konsolidację świadczeń medycznych dwóch piotrkowskich szpitali. Samorząd powiatowy, współfinansując leczenie pacjentów PCMD w latach 2016 - 2022 na poziomie 37 mln zł, nie jest w stanie dłużej ponosić tak ogromnych kosztów.


Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak podziękował Radzie Powiatu, jak i swoim współpracownikom ze Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim oraz podległych mu jednostek, za dotychczasową współpracę, deklarując dalszą wytężoną pracę w obliczu nowych wyzwań, jakie czekają Powiat Piotrkowski w związku z trudną sytuacją gospodarczą i polityczną, mającą znaczący wpływ nie tylko na nasz kraj, ale całą Europę.


Starosta Wojtysiak odebrał także gratulacje od Rady Powiatu za wysoką lokatę Powiatu Piotrkowskiego w Ogólnopolskim Rankingu Związku Powiatów Polskich za 2021 rok, a także za jubileusz 20-lecia pracy samorządowej w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie Trybunalskim.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

czy o czymś niewiemy ~czy o czymś niewiemy (Gość)24.06.2022 18:56

To mamy już nową unię, oprócz tej europejskiej, bo trzy flagi to chyba za dużo?

20


go?ć_mieszkaniec ~go?ć_mieszkaniec (Gość)24.06.2022 18:34

Same straty w tym Pcmd a dyrektor na etacie 1 lub 2 dni w tygodniu .Można????

10


xn. ~xn. (Gość)23.06.2022 14:19

....cyt....."deklarując dalszą wytężoną pracę w obliczu nowych wyzwań, jakie czekają Powiat Piotrkowski w związku z trudną sytuacją gospodarczą i polityczną, mającą znaczący wpływ nie tylko na nasz kraj, ale całą Europę." Czy to nie z klasyka Gierka? I bardzo dobrze. A więc jednak kierownictwo powiatu piotrkowskiego bacznie obserwuje sytuację międzynarodową. Wszak sytuacja w powiecie piotrkowskim jest ciężka ,ale to nie nasza wina to wina "ich". Podobnie twierdzi "większy/mniejszy brat z magistratu. To nie my to wy albo oni.

92


ku-maććć ~ku-maććć (Gość)23.06.2022 19:22

Absolutorium i zufanie za te długi . Żenada i komprmitacja. Tak może być tylko w PSL a raczej w ZSL

120


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat