Artykuły do tagu: budżet

Mieszkańcy zgłosili 29 projektów
Przez trzy tygodnie piotrkowianie mogli zgłaszać swoje projekty do Budżetu Obywatelskiego na 2025 rok. Do urzędu wpłynęło 29 prawidłowo złożonych wniosków, które teraz będą poddane ocenie. Ich weryfikacja potrwa do 30 sierpnia.
Ostatni dzwonek na złożenie wniosku!
Do poniedziałku (13 maja) piotrkowianie mogą składać wnioski projektowe w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2025. Tegoroczna edycja umożliwia realizację inicjatyw w pięciu kategoriach.
Nowy ambulans Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim może pochwalić się nowym ambulansem sanitarnym. Wyposażony w nowoczesny sprzęt Renault Master o pojemności 2.3 l zakupiony został dzięki środkom pozyskanym z Budżetu Obywatelskiego "Łódzkie na Plus". Karetka jeszcze dziś wyjedzie na ulice Piotrkowa.
Czas na pomysły mieszkańców. Wystartowała kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego
22 kwietnia ruszyło przyjmowanie wniosków w ramach Budżetu Obywatelskiego 2025 w Piotrkowie Trybunalskim. Do dyspozycji mieszkańców jest ponad 3,3 mln zł. W tej edycji można zgłaszać projekty w pięciu kategoriach: rejonowe, ogólnomiejskie, oświatowe (przedszkola), oświatowe (szkoły) oraz rodzinne ogrody działkowe.
Rada Gminy Wola Krzysztoporska uchwaliła jednogłośnie budżet na 2024 rok. Wójt Roman Drozdek nazwał go budżetem trudnym, ambitnym, ale wyważonym. Na inwestycje przeznaczono w nim ponad 28,5 mln zł.
Powiat Piotrkowski z budżetem na 2024 rok
Na ostatniej w tym roku sesji, Rada Powiatu Piotrkowskiego uchwaliła budżet na 2024 rok. Starosta Piotr Wojtysiak w swoim sprawozdaniu ocenił go jako stabilny dla realizacji zadań z zakresu pomocy społecznej, oświaty czy utrzymania dróg przy wysokim poziomie inwestycyjnym i możliwościach wprowadzania nowych zadań, jeśli samorząd pozyska kolejne dofinansowania.
Ponad 20 milionów na inwestycje
Wolbórz ma budżet na 2024 rok. Wszyscy radni głosowali za uchwałą przygotowaną przez zespół Andrzeja Jarosa Burmistrza Wolborza.
Budżet uchwalili jednogłośnie
100 milionów złotych po stronie wydatków, a z tego blisko 20 milionów na inwestycje - tak kształtują się najważniejsze liczby przyszłorocznego budżetu miasta i gminy Sulejów. Projekt kluczowej uchwały sulejowscy radni przyjęli jednogłośnie.
Radni zdecydowali. Przyszłoroczny budżet przyjęty
Przy czternastu głosach za, ośmiu przeciw i jednym wstrzymującym piotrkowscy radni przyjęli budżet miasta na 2024 rok. Głosowanie w tej sprawie odbyło się na środowej sesji Rady Miasta.
Jest decyzja w sprawie podatku od nieruchomości w Piotrkowie
Dobra informacja dla mieszkańców oraz przedsiębiorców w Piotrkowie. W przyszłym roku nie będzie podwyżki podatku od nieruchomości.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat