Artykuły do tagu: Rada Powiatu

Ostatnia sesja w takim składzie
Rada powiatu piotrkowskiego spotkała się na ostatniej sesji w tej kadencji. Nie zabrakło podsumowań i podziękowań.
Znamy wszystkich kandydatów do Rady Powiatu Piotrkowskiego
Powiatowa Komisja Wyborcza w Piotrkowie opublikowała obwieszczenie o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych do Rady Powiatu Piotrkowskiego. Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia.
Nie będzie list KWW Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Rady Miasta?
Zgodnie z postanowieniem Komisarza Wyborczego w Piotrkowie Trybunalskim, nie będzie kandydatów na radnych w Piotrkowie Trybunalskim, startujących z list PiS. Komisarz postanowił utrzymać uchwały, zaskarżone przez przedstawicieli ugrupowania w sprawie odmowy rejestracji zgłoszenia listy kandydatów tego komitetu wyborczego.
Powiat Piotrkowski z budżetem na 2024 rok
Na ostatniej w tym roku sesji, Rada Powiatu Piotrkowskiego uchwaliła budżet na 2024 rok. Starosta Piotr Wojtysiak w swoim sprawozdaniu ocenił go jako stabilny dla realizacji zadań z zakresu pomocy społecznej, oświaty czy utrzymania dróg przy wysokim poziomie inwestycyjnym i możliwościach wprowadzania nowych zadań, jeśli samorząd pozyska kolejne dofinansowania.
Wotum zaufania i absolutorium dla Zarządu Powiatu Piotrkowskiego
Rada Powiatu Piotrkowskiego udzieliła Zarządowi Powiatu wotum zaufania oraz absolutorium za 2022 rok. Głosowanie w tej sprawie odbyło się podczas Sesji Rady Powiatu.
Klamka zapadła. Koniec szpitala na Roosevelta?
Radni powiatowi przegłosowali w czwartek uchwałę w sprawie zmiany statutu Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie. De facto oznacza to likwidację działalności szpitalnej PCMD. Co będzie dalej z porodówką w Piotrkowie?
Radni przyjęli stanowisko w sprawie przekazania świadczeń PCMD
Rada powiatu piotrkowskiego przyjęła stanowisko dotyczące propozycji Zarządu Województwa Łódzkiego w sprawie przekazania świadczeń medycznych od Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie na rzecz Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie.
Jan Łaski zasłużonym dla Powiatu Piotrkowskiego
Jan Łaski, znany i ceniony muzyk, kompozytor, akordeonista, pedagog, kierownik kapeli ludowej "Tkacze" z Moszczenicy, został tegorocznym laureatem tytułu honorowego "Za zasługi dla Powiatu Piotrkowskiego".
Powiat Piotrkowski najlepszy w województwie i 11. w kraju
Ziemia piotrkowska zajęła 11. miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów 2020 w kategorii powiaty od 60 tys. do 120 tys. mieszkańców. Jest to najlepszy wynik spośród sklasyfikowanych samorządów z województwa łódzkiego. Klasyfikację przygotował Związek Powiatów Polskich, a o sukcesie podczas XLI sesji Rady Powiatu poinformował starosta Piotr Wojtysiak.
Wójt składa skargę na starostę. Rozpatrzy ją… starosta
Wracamy do sprawy feralnej drogi w gminie Wola Krzysztoporska, stanowiącej objazd dla remontowanego wiaduktu drogowego w Siomkach. Jak już informowaliśmy w wyniku zwiększonego natężenia ruchu nawierzchnia drogi uległa zniszczeniu, powodując spore utrudnienia dla korzystających z niej kierowców. Wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek złożył skargę do Rady Powiatu Piotrkowskiego na działania starosty Piotra Wojtysiaka.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat