Artykuły do tagu: krzyż

Posadzili sad przy szkole
Przy Szkole Podstawowej w Krzyżanowie powstał „Tradycyjny sad”. Uczniowie klasy V wraz z wychowawcą Edytą Michalak utworzyli drużynę „Owocowe Boom!” i wystartowali w konkursie organizowanym przez Bank Ochrony Środowiska.
Tłumy na drodze krzyżowej ulicami Piotrkowa
Już po raz kolejny na ulicach Piotrkowa przeżywaliśmy Misterium Męki Pańskiej. W tym roku również tradycyjnie mogliśmy zobaczyć inscenizowaną drogę krzyżową.
Uczniowie chcą założyć tradycyjny sad
Chcą przypomnieć tradycyjne odmiany drzew i założyć minisad. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie biorą udział w konkursie zorganizowanym przez Bank Ochrony Środowiska „Tradycyjny Sad”.
Nie będzie sekundników na skrzyżowaniach z system Red Light?
Mijają kolejne tygodnie od zainstalowania systemu Red Light na dwóch piotrkowskich skrzyżowaniach, a dyskusja o nim nie słabnie. Kierowcy są za wprowadzeniem w tych miejscach tzw. sekundników. Jednak w zaistniałej sytuacji ich instalacja nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać.
Kierowcy chcą powrotu sekundników. Czy to możliwe?
Instalacja systemu Red Light na piotrkowskich skrzyżowaniach ciągle wzbudza emocje wśród kierowców. Coraz częściej pojawiają się głosy, że na tych dwóch skrzyżowaniach powinny pojawić się także zegary odmierzające czas do zmiany świateł. To miałoby ułatwić uniknięcie ewentualnego wykroczenia.
Kamery na kolejnym skrzyżowaniu już są. Uwaga na mandaty!
Na kolejnym piotrkowskim skrzyżowaniu pojawił się już system RedLight. Tym razem kamery rejestrujące pojazdy przejeżdżające na czerwonym świetle pojawiły się na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego, Al. Sikorskiego i Al. Armii Krajowej.
Uwaga na mandaty! Kamery już działają! [ZDJĘCIA]
To, o czym informowaliśmy już miesiąc temu, stało się faktem. Na skrzyżowaniu al. Concordii z Al. Sikorskiego pojawiło się kilkanaście kamer. Będą one miały tylko jedno zadanie. Fotografować kierowców, którzy przez to skrzyżowanie będą przejeżdżać na czerwonym świetle.
Żywopłot przycięty. Będzie bezpieczniej?
W związku z niebezpiecznymi sytuacjami, do których dochodziło na skrzyżowaniu alei Sikorskiego i Concordii w Piotrkowie, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta przeprowadził tam zabiegi pielęgnacyjne zieleni.
Duże zmiany na największym skrzyżowaniu. Posypią się mandaty?
Szykuje się ważna zmiana na jednym z największych miejskich skrzyżowań - Al. Amii Krajowej z popularną "dwupasmówką". Już niedługo pojawiają się tutaj kamery, które będą rejestrować kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle.
20.10.2023 12:28
Jest znacznie lepiej
Po naszej interwencji poprawiła się widoczność na skrzyżowaniu Cmentarnej z Wojska Polskiego w Piotrkowie. Ze względu na trwający remont kapliczki postawiono bariery, które mocno utrudniały kierowcom wjazd w ulicę Wojska Polskiego.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat